Smocze Łodzie na Malcie

Poznań

poznanskiedragony.pl | Marta Sojkin26 maja w Smoczych Łodziach rywalizowały dzieci

O godz. 13 na torze regatowym Malta rozpoczną się Mistrzostwa Smoczych Łodzi dla kibiców. W zawodach weźmie udział maksymalnie 20 osad.

Uczestnicy wystartują w 10-osobowych łodziach, w których dodatkowo - oprócz osób wiosłujących - znajduje się sternik oraz bębniarz nadający rytm wiosłowania uderzeniami w znajdujący się na przodzie łodzi bęben.

200 x 4

Impreza jest jedną z atrakcji towarzyszących mistrzostwom i - oprócz stworzenia wspaniałych, pozaboiskowych możliwości rywalizacji - ma na celu promocję toru regatowego Malta jako światowego ośrodka sportów wodnych.

Regaty odbędą się na dystansie 200 m w seriach po 4 osady na czas. W zależności od liczby startujących, zostaną rozegrane półfinały i finały bądź tylko finał.

Swój udział zgłosiły już m.in. ekipy z Irlandii, Ukrainy i Skandynawii. W zawodach weźmie udział pierwszych 20 osad. Jedno państwo może reprezentować nie więcej niż 5 osad.

W trakcie zawodów wszyscy uczestnicy będą mieli również okazję przepłynąć się specjalnie przygotowanymi kajakami turystycznymi pod okiem wykwalifikowanej kadry trenerów i instruktorów kajakarstwa. Organizatorem imprezy jest Miasto Poznań.

Autor: FC / Źródło: poznan.pl

Źródło zdjęcia głównego: poznanskiedragony.pl | Marta Sojkin