Poznań

Kobieta porwana w Słubicach uwolniona

Poznań

Aktualizacja:
Mężczyzna twierdzi, że widział zdarzenie i zdążył zrobić zdjęcie odjeżdżającego samochodu
wideo 2/2

Kobieta, która w poniedziałek została wciągnięta do samochodu w Słubicach jest już bezpieczna - poinformowała policja. Zatrzymano 29-letniego mężczyznę, który jest podejrzewany o jej porwanie.

"Bardzo intensywne działania Lubuskiej Policji wsparte czynnościami Policji niemieckiej skutkowały uwolnieniem porwanej w poniedziałek kobiety ze Słubic" - poinformował rzecznik prasowy KWP w Gorzowie Wielkopolskim nadkom. Marcin Maludy.

25-latka jest już bezpieczna. Obecnie niemieccy policjanci przeprowadzają czynności procesowe z jej udziałem.

Policja zatrzymała 29-letniego mężczyznę, który jest podejrzewany o porwanie mieszkanki Słubic.

W akcji poszukiwawczej współpracowała policja z Polski i Niemiec. Decyzją komendanta wojewódzkiego policji w Gorzowie Wielkopolskim do sprawy włączyli się kryminalni z komendy wojewódzkiej.

25-latka została odnaleziona w niemieckim Kassel.

Zuchwałe porwanie w środku dnia w samym centrum?

Wszystko rozegrało się przed południem na ulicy Sienkiewicza w Słubicach.

- Policjanci ze Słubic otrzymali zgłoszenie, że kierujący fordem focusem na niemieckich numerach rejestracyjnych wraz z innym mężczyzną miał wciągnąć do auta kobietę - relacjonuje Maludy.

Dzwonili świadkowie rzekomego porwania. Najpierw zgłosiła się kobieta, potem jej wersję potwierdziły kolejne osoby.

Krzyk, klakson i pisk opon

Jak relacjonował portalowi slubice24.pl jeden ze świadków, usłyszał krzyki i dźwięki klaksonu. Wtedy wyjrzał przez okno i zobaczył, jak kobieta wpychana jest do samochodu przez dwóch mężczyzn. Auto z piskiem opon odjechało. Mężczyzna twierdzi, że zdążył zrobić mu zdjęcie. Wynika z niego, że ford był granatowy. Potwierdza to policja.

Według nieoficjalnych informacji, do jakich dotarł portal slubice24.pl, kobieta miała być partnerką jednego z porywaczy. Mężczyzna na co dzień mieszka w Niemczech. W przeszłości miał jej wielokrotnie grozić i stosować wobec niej przemoc fizyczną.

Autor: FC/i,tr / Źródło: TVN 24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: slubice24.pl