Poznań

Slavko i Slavek z wizytą w przedszkolu

Poznań

TVN 24Wizyta maskotek ucieszyła dzieci

55 poznańskich przedszkoli w ciągu niespełna 3 tygodni odwiedzą maskotki Euro 2012. Specjalny autobus ze Slavkiem i Slavko na pokładzie wyruszył już w trasę. W środę maskotki spotkały się z przedszkolakami na osiedlu Piastowskim.

W wielu przedszkolach zaplanowano na koniec maja i początek czerwca organizację festynów i zabaw dla najmłodszych, stąd inicjatywa spotkania z maskotkami. – Dzieci przede wszystkim mają swoje święto 1 czerwca. Chcemy im sprawić radość przez spotkanie ze Slavko i Slavkiem, maskotkami Euro 2012 – tłumaczy Katarzyna Strzyż z biura Euro 2012 w Poznaniu.

Wielka frajda dla dzieci

Pierwszego dnia Maskotkobus przyjechał do Przedszkola nr 117 na osiedlu Piastowskim. - Są takie fajne. Niebieski i czerwony mi się podoba - mówił Wojtek, jeden z przedszkolaków.

- To jest wydarzenie, które właściwie może się już nie powtórzyć. Chciałam, żeby nasze dzieci skorzystały z tego, stąd zaproszenie dla maskotek. Bardzo pozytywny oddźwięk jest szczególnie u dzieci, gdzie w domach rodzice interesują się piłką - mówi Elżbieta Szlędrowicz, dyrektor Przedszkola nr 117.

Maskotki Euro 2012 spotkały się z przedszkolakamiTVN 24

Niespodzianki także dla starszych

Slavek i Slavko będą podróżowali Maskotkobusem od przedszkola do przedszkola aż do 6 czerwca. Tam maluchy będą mogły przybić im "piątkę" i zrobić sobie z nimi wspólne zdjęcie. Każdego dnia Maskotkobus zatrzyma się również w przypadkowo wybranym miejscu w Poznaniu, po to by rozdać upominki starszym mieszkańcom Poznania.

Autor: FC/UK/UMP / Źródło: UMP

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24