TVN24 | Poznań

Wyprzedzał na skrzyżowaniu, przejechał na czerwonym świetle. Szuka go policja

TVN24 | Poznań

Autor:
FC/gp
Źródło:
TVN 24 Poznań
Skarszew: Wyprzedzał na skrzyżowaniu. Policja szuka kierowcy
Skarszew: Wyprzedzał na skrzyżowaniu. Policja szuka kierowcyKalisz24.info.pl
wideo 2/6
Kalisz24.info.plSkarszew: Wyprzedzał na skrzyżowaniu. Policja szuka kierowcy

Zachowanie kierowcy mercedesa kabrioleta zarejestrowała kamera w jednym z aut. Mężczyzna wyprzedzał na skrzyżowaniu i przejechał przez nie na czerwonym świetle. Teraz szuka go policja.

Sytuacja miała miejsce 29 lipca o godzinie 9:46 w Skarszewie pod Kaliszem (woj. wielkopolskie). Nagranie pokazujące całe zdarzenie zamieścił portal Kalisz24.info.pl.

Jak widać na filmie, kierowca czarnego mercedesa jadącego drogą wojewódzką 470 tuż przed skrzyżowaniem z drogami prowadzącymi do Nowej Tłokini i Kokanina zjeżdża na pas wyłączony z ruchu, po czym wjeżdża na lewoskręt i zaczyna wyprzedzać ciąg samochodów jadąc przez skrzyżowanie na wprost, na czerwonym świetle. Po przejechaniu skrzyżowania kierowca wyprzedza jeszcze - mimo podwójnej ciągłej linii - cysternę.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO>>>

"Na szczęście siedzący za kierownicą cabrioleta mężczyzna nie doprowadził do wypadku, chociaż zagrożenie jakie stworzył było bardzo duże" - napisał portal Kalisz24.info.pl.

Policja szuka kierowcy

Film zainteresował już kaliskich policjantów. - Po publikacji tego nagrania sprawą zajęli się policjanci z wydziału wykroczeń. Obecnie próbujemy ustalić właściciela pojazdu, a gdy się to uda, poprosimy go o wskazanie kierowcy - mówi Anna Jaworska-Wojnicz z Komendy Miejskiej Policji.

Sprawa powinna być o tyle łatwa, że na oryginalnym nagraniu dobrze widać numery tablic rejestracyjnych auta.

Po ustaleniu sprawcy, policja zdecyduje o karze. Sprawa może zakończyć się dla niego mandatem i punktami karnymi, może też zostać skierowana do sądu.

Autor:FC/gp

Źródło: TVN 24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: Kalisz24.info.pl

Pozostałe wiadomości