TVN24 | Poznań

Na remontowanym przejeździe kolejowym wjechał pod pociąg. Zginął na miejscu

TVN24 | Poznań

Autor:
FC/gp
Źródło:
TVN 24 Poznań
Sątopy: W wypadku na przejeździe kolejowym zginął 50-latek
Sątopy: W wypadku na przejeździe kolejowym zginął 50-latekNews Lubuski, KPP Nowy Tomyśl
wideo 2/7
News Lubuski, KPP Nowy TomyślSątopy: W wypadku na przejeździe kolejowym zginął 50-latek

W wypadku na remontowanym przejeździe kolejowym w Sątopach pod Nowym Tomyślem zginął kierowca, 50-letni mieszkaniec powiatu nowotomyskiego. Mężczyzna wjechał na tory, w jego auto uderzył pociąg Intercity. Na przejeździe zdemontowane były rogatki.

Do wypadku doszło o godzinie 8:45 na przejeździe kolejowym we wsi Sątopy (powiat nowotomyski).

- Z niewyjaśnionych dotąd przyczyn doszło do tego zdarzenia. 50-letni mieszkaniec powiatu nowotomyskiego kierując peugeotem partnerem wjechał na przejazd kolejowy i uderzył w niego pociąg Intercity relacji Berlin - Warszawa Wschodnia - wyjaśnia Mariusz Majewski, oficer prasowy nowotomyskiej policji.

Mężczyzna zginął na miejscu. Autem jechał sam.

Pociągiem podróżowało 160 osób, nikomu z pasażerów i załogi nic się nie stało. - Ruch kolejowy odbywa się jednym torem. Pasażerowie są zabierani przez autobusy - informuje Majewski.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W INTERNECIE >>>

Nie było rogatek

Do wypadku doszło na przejeździe kolejowym na drodze lokalnej obok drogi wojewódzkiej nr 308. Przejazd jest obecnie w trakcie remontu. - Po jednej i drugiej stronie przejazdu kolejowego znajdowały się znaki "stop" z tabliczkami informującymi o uszkodzonej sygnalizacji - wyjaśnia Majewski.

Jak dodaje, zawsze na tym przejeździe były rogatki, które aktualnie są zdemontowane. - Policjanci cały czas pracują na miejscu zdarzenia i ustalają okoliczności wypadku - mówi Majewski.

Autor:FC/gp

Źródło: TVN 24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: KPP Nowy Tomyśl

Pozostałe wiadomości