Poznań

Są pierwsze wyroki dla kibiców

Poznań

mwBurda na Starym Rynku

Pięciu Polaków, którzy brali udział w burdach na Starym Rynku, zostało osadzonych w trybie przyspieszonym. Do sądu spływają kolejne wnioski o ukaranie kibiców.

Na razie sąd skazał piątkę Polaków zatrzymanych w weekend. Krzysztof P., który w niedzielę przy ul. Paderewskiego znieważył funkcjonariusza policji, opluł go i naruszył nietykalność cielesną szarpiąc i wykręcając mu rękę, został ukarany grzywną w wysokości w wysokości 2000 zł.

Za pobicie i zniewagę

Za znieważenie policjanta i naruszenie jego nietykalności ukarano także dwie inne osoby. Szymon C. ukarany został grzywną w wysokości 1200 zł. Ponadto musi zapłacić poszkodowanym policjantom w ramach nawiązki po 100 zł oraz 200 zł uderzonemu policjantowi. Rafał A. za identyczne czyny skazany został na 7 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 5 lat próby, 2400 zł grzywny oraz nawiązkę 200 zł dla uderzonego funkcjonariusza i 100 zł dla pozostałych poszkodowanych.

Na pół roku ograniczenia wolności w formie obowiązku wykonywania nieodpłatnych prac społecznych w wymiarze 32 godzin w miesiącu został skazany Andrzej M. Natomiast Tomasz T. za znieważenie funkcjonariuszy ukarany został grzywną w wysokości 1600 zł oraz zapłatą na rzecz poszkodowanych siedmiu funkcjonariuszy 100 zł tytułem nawiązki.

Kolejni w kolejce

Do sądu trafiają kolejne wnioski o ukaranie kibiców. Na wyroki czekają Chorwaci, którzy odpowiedzą za pobicie, wtargnięcie na boisko, jazdę samochodem po pijanemu i nielegalną sprzedaż biletów.

Sprawa tego ostatniego nie będzie rozpatrywana w trybie przyspieszonym.

Autor: fc/roody / Źródło: TVN Poznań

Źródło zdjęcia głównego: mw

Pozostałe wiadomości