Poznań

"Rzekomy pożar" na Termach Maltańskich

Poznań

Termy MaltańskieSauna Kelo

Trzy zastępy straży pożarnej gasiły niedzielny pożar w jednej z saun zewnętrznych na terenie Term Maltańskich. Ogień nie zagrażał głównemu budynkowi. Termy Maltańskie na Facebooku piszą, że pożar był "rzekomy".

- Spaliła się zewnętrzna drewniana sauna. Prawdopodobnie ktoś rzucił na piecyk kawałek drewna. Ogień przeniósł sie na ściany i dach obiektu. Dach jest kompletnie zniszczony. Na szczęście nikomu nic się nie stało - mówi Kamil Witoszko z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.

Termy niedoinformowane

W poniedziałek kiedy strażacy poinformowali naszą redakcję o pożarze na Termach próbowaliśmy ustalić co dokładnie wydarzyło się w kompleksie basenowym. Na Termach Maltańskich są dwie sauny zewnętrzne: Kelo i Panorama. Niestety nie sposób się dowiedzieć, w której z nich wybuchł pożar. - Nie wiem, która z saun się spaliła. Świat saun jest czynny od godz. 15, proszę zadzwonić później - poinformowano nas na infolinii.

Dementują... tylko po co?

W poniedziałek po południu na profilu Term Maltańskich na Facebooku opublikowano oświadczenie, w którym czytamy:

"W związku z pojawiającymi się w mediach nieprawdziwymi informacjami o rzekomym pożarze w Termach Maltańskich w wyniku którego miała spłonąć jedna z saun zewnętrznych…, chcielibyśmy przekazać faktyczne informacje dotyczące wczorajszego zajścia (...)

Wczoraj w dniu 9 września (niedziela) w godzinach popołudniowych w jednej z saun zewnętrznych Świątyni Relaksu Term Maltańskich, w wyniku nieprawidłowego korzystania z urządzeń przez jednego z naszych gości został zaprószony ogień.

Natychmiastowa reakcja pracowników Term Maltańskich obsługujących strefę saun oraz wezwanie straży pożarnej, ograniczyło rozmiary zdarzenia i jego możliwe skutki do minimum, jednocześnie incydent nie stanowił zagrożenia ani dla gości Kompleksu, ani też dla samego obiektu i jego otoczenia" - brzmi komunikat zamieszczony na Facebooku.

Bez gorących źródeł

Termy Maltańskie znajdują się nad jeziorem Maltańskim w pobliżu ulic Warszawskiej i Krańcowej. Otwarto je w październiku 2011r. W obiekcie znajdują się: 50- metrowy basen sportowy, aquapark oraz strefa saun. Mimo term w nazwie, woda wykorzystywana w basenach nie pochodzi z gorących źródeł jakie znajdują się na Malcie.

Autor: FC//ec/k/AB / Źródło: TVN 24 Poznań/ Termy Maltańskie facebook

Źródło zdjęcia głównego: Termy Maltańskie

Pozostałe wiadomości