TVN24 | Poznań

Runął dach dyskoteki, bawiący się nawet tego nie zauważyli

TVN24 | Poznań

Autor:
gp
Źródło:
PAP
Do zdarzenia doszło w KościanieGoogle Earth Pro
wideo 2/6
Google Earth ProDo zdarzenia doszło w Kościanie

Zawalił się dach dyskoteki w Kościanie (woj. wielkopolskie). Nikt nie ucierpiał, a klienci lokalu nawet nie zauważyli, że coś się stało. Dach osiadł bowiem na nieużytkowanym poddaszu. Strażacy ewakuowali 82 osoby.

W zdarzenia doszło nocy z soboty na niedzielę. Oficer prasowy straży pożarnej w Kościanie kpt. Bartosz Napierała powiedział, że tuż po północy strażacy otrzymali zgłoszenie o zawalonym dachu w budynku klubu tanecznego przy ul. Surzyńskiego.

- Po przyjeździe na miejsce okazało się, że trzy czwarte konstrukcji drewnianego dachu zawaliło się na nieużytkowane poddasze. Ewakuowano 82 osoby – powiedział. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Przyczyny wyjaśni inspekcja budowlana

Jak wyjaśnił Napierała, strażaków wezwała osoba mieszkająca w sąsiedztwie klubu. - Uczestnicy imprezy nawet tego nie słyszeli, bawili się dalej. Dopiero gdy przyjechała straż pożarna, dowiedzieli się, że coś się stało – dodał.

Strażacy zabezpieczyli budynek, odcięli w nim media i zakazali właścicielowi dalszej eksploatacji obiektu. Przyczyny zawalenia się konstrukcji dachu będą wyjaśniać inspektorzy budowlani.

Google Maps

Autor:gp

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock