Poznań

Rozbierają most Uniwersytecki w Poznaniu. "Dobrze, że się nie zawalił"

Poznań

ZDM PoznańMost Uniwersytecki, jak się okazało podczas remontu, był już w fatalnym stanie

Wicedyrektor ZDM Kazimierz Skałecki przyznał, że dopiero podczas rozbiórki Mostu Uniwersyteckiego okazało się, w jak fatalnym stanie się znajdował. Most ma być rozebrany i zbudowany na nowo. Prace prowadzone są tam przez całą dobę, 7 dni w tygodniu.

Zdaniem Skałeckiego poznaniacy mają szczęście, że most nie zawalił się przed rozbiórką i remontem.

- Zasolenie płyty mostu było trzy razy wyższe niż powinno. Że to nie spadło, to musimy być wszyscy bardzo wdzięczni - mówi, dodając, że nie lada problemy robotnicy mieli też z kablami.

- Nie wiemy, które są czyje. W niektórych przypadkach nawet przecinamy je, żeby dojść do tego czyje one rzeczywiście są - przyznał Skałecki.

Nocny etap przed nami

Rozbiórka mostu przebiega etapami, niebawem ma się rozpocząć następny z nich, nocny.

- Kończą się prace rozbiórkowe części mostu Uniwersyteckiego nad przebiegającą pod obiektem przedłużoną trasą PST. W najbliższym czasie, w godzinach rozpocznie się rozbiórka obiektu nad torami kolejowymi. Będzie ona prowadzona w godzinach nocnych- informuje ZDM.

Następnie poszczególne fragmenty starej konstrukcji mają być przy pomocy dźwigu przetransportowane na plac budowy, gdzie zostaną rozkute.

- Po oddzieleniu stali zbrojeniowej gruz zostanie wywieziony z placu budowy. Prace będą przebiegać zgodnie z regulaminem zatwierdzonym przez PKP- zapewnia ZDM.

Równolegle z mostem Uniwersyteckim, prowadzone są również prace przy Rondzie Kaponiera. Zakończenie całości inwestycji zostało zaplanowane na sierpień 2015 roku. Wcześniej, do grudnia 2014 roku, zakończy się większość prac związanych z przebudową węzła komunikacyjnego rondo Kaponiera i około 2/3 prac związanych z przebudową mostu Uniwersyteckiego.

Most Uniwersytecki łączy Rondo Kaponiera z ul. Święty Marcin :

Mapa Targeo

Autor: kk//ec / Źródło: TVN24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: ZDM Poznań

Pozostałe wiadomości