Black Friday w kościele. "Dajemy 100 procent zniżki na ślub i chrzest"

TVN24

Zastanawiał się jak "ochrzcić" czarny piątek FB- Adam Pawłowski
wideo 2/2

Filmik z przymrużeniem oka, ale promocja zupełnie serio. Proboszcz z Rogalina ogłosił "promocję" na sakramenty w swojej parafii. - Dajemy 100 procent zniżki na zawarcie związku małżeńskiego lub ochrzczenie dziecka - zachęca ksiądz Adam Pawłowski.

Zakupowe szaleństwo trwa. Sklepy, restauracje prześcigają się w udzielaniu rabatów. Swoją ofertę na Black Friday przedstawił też proboszcz parafii w Rogalinie (woj. wielkopolskie).

- Niektórzy dają 20, inni 50,a jeszcze inni 70 proc. zniżki, a my, tu w Rogalinie, dajemy 100 proc. zniżki na zawarcie związku małżeńskiego lub ochrzczenie dziecka. Pobłogosławimy całkowicie za darmo. Zapraszam wszystkich - mówi ksiądz Adam Pawłowski w filmiku, który opublikował na jednym z portali społecznościowych.

Warunek "promocji" jest jeden - trzeba się zgłosić do końca tego weekendu.

"Pobłogosławimy wszystkim tym, którzy chcą przez sakrament otworzyć się na działanie bożej łaski. Doświadczyć jego (bożej - przyp. red.) miłości i jeszcze bardziej wpuścić Boga w swoje życie. Zapraszam wszystkich, niech to będzie taka radosna promocja. Szczęść Boże" - mówi ksiądz Pawłowski.

"Ochrzcił" Black Friday

- Byłem zaskoczony ogromem promocji z okazji czarnego piątku. Pomyślałem, że warto to komercyjne wydarzenie "ochrzcić" i wykorzystać do ewangelizacji. Dlatego filmik i cała ta promocja jest oczywiście z lekkim przymrużeniem oka - mówi tvn24.pl proboszcz.

Jak tłumaczy ksiądz, Black Friday w rogalińskim kościele miał zachęcić tych wierzących, którzy zwlekają z przyjęciem sakramentów. I to z różnych względów.

Zaklepują terminy

Jest filmik, są i pierwsze reakcje internautów. Niektórzy zastanawiają się, ile w takim razie kosztuje ślub i chrzest bez promocji.

- Nie ma żadnego cennika za udzielanie sakramentów. Ci, którzy pojawiają się w naszej kancelarii, wiedzą, że przyjmuje dobrowolne ofiary, a nie jakieś ustalone kwoty - tłumaczy ksiądz Pawłowski.

Chętnych do skorzystania z "promocji" nie brakuje.

- Spotkałem się z bardzo pozytywnym odbiorem tej akcji. Ktoś napisał, że nie ma jeszcze tej drugiej połówki, ale termin chętnie by już zaklepał. Odpisałem, że nie ma problemu. Zgłosili się też rodzice, którzy oczekują na narodziny dziecka. Poprosili o termin chrztu - wylicza ksiądz Pawłowski.

Ewangelizował pod klubami go-go

Ksiądz Pawłowski nie pierwszy raz próbuje ewangelizować w nietypowy sposób. Sześć lat temu zrobiło się o nim głośno, gdy nawracał grzeszników przed poznańskim klubem ze striptizem. Pracownicy lokalu nie byli zadowoleni. Twierdzili, że ksiądz płoszy im klientów.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: aa/ks / Źródło: tvn24