Seryjny złodziej miał ukraść barierki z trasy S5. "Zdemontował je na odcinku 70 metrów"

Autor:
FC/tok
Źródło:
TVN24.pl
Rawicz (woj. wielkopolskie)
Rawicz (woj. wielkopolskie)Google Earth Pro
wideo 2/6
Google Earth ProDo zdarzenia doszło w Rawiczu

Policjanci z Rawicza (woj. wielkopolskie) zatrzymali seryjnego złodzieja. 38-latek kradł przy drodze S5 stalowe bariery ogrodzeniowe i drewniane wypełnienia balustrad z przejścia dla zwierząt.

38-letni mieszkaniec gminy Góra już kilkanaście dni wcześniej włamał się do firmy w podrawickim Masłowie, gdzie skradł rzeczy o wartości szacowanej na około 30 tysięcy złotych. Kilka dni później z terenu prywatnej posesji w Gołaszynie skradł 200 litrów paliwa.

Usłyszał również wówczas zarzut złamania sądowego zakazu jazdy, orzeczonego w wyroku za prowadzenie przez niego samochodu pod wpływem narkotyku. - W poprzedniej sprawie prokurator zastosował wobec 38-latka dozór policyjny i poręczenie majątkowe, ale mężczyzna nie zastosował się do żadnych z tych środków zapobiegawczych - tłumaczy aspirant sztabowy Beata Jarczewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu.

Rawicz. Miał kraść nie tylko barierki

W nocy z 12 na 13 marca mężczyzna dopuścił się kolejnych przestępstw. Tym razem przy drodze ekspresowej w pobliżu Wydartowa II w gminie Bojanowo ukradł stalowe bariery ogrodzeniowe i drewniane wypełnienia balustrad z przejścia dla zwierząt.

- Zdemontował te elementy na odcinku 70 metrów. Ponadto w pobliżu włamał się do stacji pogodowej, kradnąc z niej akumulator żelowy - podała Jarczewska.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oszacowała straty na około 18 tysięcy złotych. 

- Sprawca odpowie również za to, że mniej więcej w tym samym czasie podobnej kradzieży dokonał przy drodze S5 w okolicy Leszna, gdzie straty na skutek zdemontowania przez niego elementów przejścia dla zwierząt zostały oszacowane na około 20 tysięcy złotych - wyjaśnia Jarczewska. 

Przy okazji popełniania tych przestepstw mężczyzna kolejny raz złamał sądowy zakaz jazdy samochodem.

Decyzją sądu 38-latek został aresztowany na trzy miesiące. - Wiele wskazuje na to, że długo będzie gościł w więziennych murach. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności - kończy Jarczewska.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:FC/tok

Źródło: TVN24.pl

Źródło zdjęcia głównego: KPP Rawicz

Pozostałe wiadomości