TVN24 | Poznań

Karetka transportowa zderzyła się z samochodem. Poszkodowanych dwoje ratowników

TVN24 | Poznań

Autor:
aa/
tam
Źródło:
TVN24
Roszkowo-Roszkówko. Zderzenie karetki z renaultKPP Rawicz
wideo 2/6
KPP RawiczRoszkowo-Roszkówko. Zderzenie karetki z renault

Karetka w przydrożnym rowie, dwie osoby poszkodowane - taki jest bilans porannego zdarzenia drogowego w pobliżu Rawicza (woj. wielkopolskie). Z ustaleń policjantów wynika, że kierowca samochodu osobowego nie ustąpił pierwszeństwa ambulansowi. Mężczyzna został ukarany mandatem.

Tuż po godzinie 8 na trasie Rawicz- Gostyń (woj. wielkopolskie) doszło do zderzenia karetki transportowej z samochodem osobowym. - Na skrzyżowaniu na drodze wojewódzkiej numer 434, a dokładnie na skrzyżowaniu między miejscowościami Roszkowo i Roszkówko, kierujący pojazdem osobowym nie ustąpił karetce pierwszeństwa - mówi tvn24.pl Beata Jarczewska, rzeczniczka rawickiej policji.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Kierowca został ukarany mandatem w wysokości 500 złotychKPP Rawicz

Dwie osoby poszkodowane

Jak podaje policja, karetką jechały dwie osoby: 43-letni ratownik i 20-letnia ratowniczka. W chwili zdarzenia nie przewozili żadnego pacjenta i nie mieli włączonych sygnałów dźwiękowych. - Zdarzenia wyglądało bardzo poważnie, bo karetka przewróciła się i wpadła do rowu. Do szpitala przetransportowano ratowników. Już wiemy, że mają obrażenia poniżej siedmiu dni. Kierowcy drugiego pojazdu nic się nie stało - mówi rzeczniczka.

Funkcjonariusze zakończyli już czynności na miejscu zdarzenia. Jak ustalili, zarówno 43-letni kierowca karetki, jak i 25-letni kierowca renault byli trzeźwi. Sprawcę zderzenia ukarano mandatem w wysokości 500 złotych.

Autor:aa/ tam

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: KPP Rawicz

Pozostałe wiadomości