Poznań

"Biegnie do was 30 bandytów w kominiarkach". Zaatakowali kawiarnię anarchistów

Poznań

Race, wybite szyby, połamane krzesła. Atak na kawiarnię w Poznaniu
TVN 24 PoznańTak wygląda lokal po ataku

Nieznani sprawcy w kominiarkach zaatakowali klubokawiarnię należącą do poznańskich anarchistów. W lokalu wybili szyby, połamali krzesła i stoły, do środka wrzucono racę. - Mieliśmy w środku studentów z Hiszpanii. Byli przerażeni - relacjonuje jeden z anarchistów.

Do ataku na klubokawiarnię Zemsta przy ul. Fredry doszło po godzinie 18. Grupę osób w kominiarkach, która szła w kierunku lokalu, zauważyła jedna z osób oczekujących na przystanku tramwajowym. Od razu ostrzegła pracowników klubokawiarni.

- Zadzwoniła do nas i powiedziała, że biegnie 30 bandytów w kominiarkach. Zdążyliśmy zamknąć drzwi, ale uległy one pod ich kopniakami, no i wpadli do środka - mówi Marek Piekarski z Zemsty.

W ruch poszły kamienie i race

Napastnicy wybili szyby w drzwiach do lokalu, rzucali kamieniami w okna. - Na szczęście mamy kuloodporne szyby, bo to już nie pierwszy atak - wyjaśnia Piekarski.

W lokalu grupa bandytów połamała krzesła, stoły i wrzuciła do środka racę. - Wszystkie stoliki w środku były zajęte przez klientów. Mieliśmy w środku m.in. studentów z Hiszpanii. Byli przerażeni - relacjonuje Piekarski.

Jak informuje Wielkopolska Telewizja Kablowa, policjanci, którzy pojawili się na miejscu zdarzenia, zostali wyproszeni przez anarchistów.

Autor: FC/gp / Źródło: TVN 24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24 Poznań

Pozostałe wiadomości