Poznań

Zabezpieczali dach po nawałnicy, gdy przewrócił się podnośnik ze strażakami

Poznań

Przewrócił się podnośnik. Trzech strażaków rannych
TVN 24 PoznańWóz przewrócił się na bok, gdy na drabinie byli strażacy

Zabezpieczali dach stodoły uszkodzonej przez nawałnicę w Rudnej (woj. wielkopolskie), gdy przewrócił się podnośnik. W środku było trzech strażaków.

Do wypadku doszło w środę w miejscowości Rudna koło Piły około godz. 12:30. Dwa wozy strażackie zabezpieczały budynek gospodarczy, którego dach ucierpiał po wichurze, jaka przeszła nad Polską w ubiegłym tygodniu.

W trakcie prac podnośnik hydrauliczny, na którym znajdowało się trzech ratowników, przewrócił się na prawy bok.

Strażacy trafili do szpitala

- Dwóch ratowników znajdujących się w koszu podnośnika i operator zostali poszkodowani. Natychmiast pozostali ratownicy przystąpili do udzielenia im pierwszej pomocy i wezwano karetki pogotowia - informuje Paweł Kamiński z pilskiej straży pożarnej.

Strażacy trafili do szpitala w Pile. Na szczęście okazało się, że doznali jedynie ogólnych potłuczeń ciała i jeszcze tego samego dnia zostali odesłani do domu. - Ich życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo - mówi Karol Kędzierski z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu

Przyczyną przewrócenia się wozu było zapadnięcie się w ziemię podpór podnośnika. Do podniesienia uszkodzonego wozu potrzebny był specjalistyczny dźwig.

Autor: FC/i / Źródło: TVN 24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24 Poznań

Pozostałe wiadomości