Zabezpieczali dach po nawałnicy, gdy przewrócił się podnośnik ze strażakami

Poznań

TVN 24 PoznańWóz przewrócił się na bok, gdy na drabinie byli strażacy

Zabezpieczali dach stodoły uszkodzonej przez nawałnicę w Rudnej (woj. wielkopolskie), gdy przewrócił się podnośnik. W środku było trzech strażaków.

Do wypadku doszło w środę w miejscowości Rudna koło Piły około godz. 12:30. Dwa wozy strażackie zabezpieczały budynek gospodarczy, którego dach ucierpiał po wichurze, jaka przeszła nad Polską w ubiegłym tygodniu.

W trakcie prac podnośnik hydrauliczny, na którym znajdowało się trzech ratowników, przewrócił się na prawy bok.

Strażacy trafili do szpitala

- Dwóch ratowników znajdujących się w koszu podnośnika i operator zostali poszkodowani. Natychmiast pozostali ratownicy przystąpili do udzielenia im pierwszej pomocy i wezwano karetki pogotowia - informuje Paweł Kamiński z pilskiej straży pożarnej.

Strażacy trafili do szpitala w Pile. Na szczęście okazało się, że doznali jedynie ogólnych potłuczeń ciała i jeszcze tego samego dnia zostali odesłani do domu. - Ich życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo - mówi Karol Kędzierski z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu

Przyczyną przewrócenia się wozu było zapadnięcie się w ziemię podpór podnośnika. Do podniesienia uszkodzonego wozu potrzebny był specjalistyczny dźwig.

Autor: FC/i / Źródło: TVN 24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24 Poznań