Poznań

Prezes Warty w piłkarskim LipDubie

Poznań

LipDub Warty Poznań
Warta PoznańLipDub Warty na stulecie klubu

Prezes Warty Poznań tym razem w roli piosenkarki. Izabella Łukomska-Pyżalska jest główną bohaterką pierwszego piłkarskiego LipDubu.

Premiera LipDuba, nakręconego specjalnie na 100-lecie zespołu z Poznania odbyła się na sobotnim festynie. W poniedziełek klip zamieszczono w serwisie YouTube.

Jesteśmy swej królowej wierni

- Pomysł nakręcenia filmu narodził się kilka tygodni temu. Udało się go przygotować błyskawicznie, w ciągu jednego dnia. To pierwszy piłkarski LipDub w Polsce - opowiada z dumą Hubert Niedzielski, rzecznik prasowy "Zielonych".

Bohaterką klipu jest prezes Warty, która śpiewając klubowy hymn, oprowadza nas po obiektach wielkopolskiego zespołu.

- W klipie pokazane są wszystkie sekcje klubu. Nietypowym zabiegiem jest to, że tylko pani Prezes śpiewa hymn klubowy. Zwykle śpiewają wszyscy - tłumaczy Niedzielski.

Lip-dub czyli...

Lip-dub to technika tworzenia teledysków, w którym amatorzy udają, że wykonują daną piosenkę i wzbogacają ją o własną interpretacją wizualną. Termin ten pochodzi od dwóch zjawisk filmowych - lip synchronization (dopasowywanie dźwięku do ruchu warg) oraz dubbing.

Ojcem tej techniki można by nazwać Jakoba Lodwicka, założyciela firmy Vimeo, który w 2006 roku, spacerując ze słuchawkami na uszach nagrał filmik ze swoim podśpiewywaniem, w domu podłożył oryginalną ścieżkę dźwiękową i umieścił go w internecie. Lip-dub bardzo szybko stał się popularny wśród internautów, którzy zaczęli tworzyć setki własnych "piosenek". Wkrótce pojawiły się też grupowe nagrania.

Autor: FC/par/k / Źródło: TVN 24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: Warta Poznań

Pozostałe wiadomości