Premiery nowych aut i kierowca F1. Poznań szykuje Motor Show

W Poznaniu zobaczymy jaguara F-type
W Poznaniu zobaczymy jaguara F-type
Jaguar / x-news
Jaguar / x-newsMotor Show 2013 potrwa w Poznaniu od 4 do 7 kwietnia

Najnowsze modele samochodów, motocykli, a także wozy turystyczne - kampery oraz maszyny latające prezentowane będą od 4 kwietnia na targach motoryzacyjnych Motor Show w Poznaniu. Imprezę organizują Międzynarodowe Targi Poznańskie.

W trakcie czterodniowej imprezy zaprezentuje się ponad 140 wystawców. Organizatorzy spodziewają się ok. 70 tys. zwiedzających. Pierwszy dzień targów przeznaczono dla ekspertów, od piątku do niedzieli ekspozycja otwarta będzie dla publiczności.

Debiut dwóch marek

Odwiedzających targi czekają m.in. liczne polskie premiery, pokaz luksusowych aut, a także salon lotniczy, pokazy motocykli i kamperów.

- W Poznaniu pokażą się dwie marki, których dotąd na targach w Polsce nie było, i które do tej pory nie prezentowały się w naszym kraju: rolls-royce i marka wiesmann, pod którą produkowane są w bardzo małych ilościach bardzo luksusowe, klasyczne samochody sportowe - zapowiada Rafał Błachowski, dyrektor projektu.

Pierwszy raz w Polsce

Jak dodał, w tym roku przygotowano największą od lat na poznańskich targach ekspozycję samochodów, zaplanowano kilkanaście polskich premier. Nowe modele pokażą m.in.: skoda, jaguar, audi, volvo i ferrari. Mercedes ma pokazać w Poznaniu najszybszy elektryczny samochód na świecie.

Z myślą o miłośnikach jednośladów przygotowywany jest Salon Motocyklowy, na którym zaprezentują się pojazdy światowych marek. Podczas targów odbędzie się też II Ogólnopolski Salon Caravaningowy. Według organizatorów, to największe w Polsce spotkanie właścicieli i miłośników kamperów.

Zorganizowany zostanie też salon lotniczy Air Passion. W jego trakcie MTP wraz z Aeroklubem Polskim i Polskim Stowarzyszeniem Motoszybowcowym promować będą sport samolotowy, szybownictwo, modelarstwo, spadochroniarstwo i baloniarstwo.

Pokażą zabytki i bolid F1

W jednym z pawilonów powstanie przy udziale m.in. policji i straży pożarnej Rodzinne Miasteczko Bezpieczeństwa - miejsce zabawy i edukacji dla całych rodzin. W trakcie wystawy aut zabytkowych pokazanych będzie ok. 100 pojazdów, w tym m.in. samochód Lorraine-Dietrich z 1913 roku.

Jednym z gości targów motoryzacyjnych ma być kierowca wyścigowy Giancarlo Fisichella. Na stoisku ferrari zobaczyć będzie można oryginalny bolid Formuły 1.

Autor: FC/par / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Motor Show

Pozostałe wiadomości