Poznańskie biletomaty przestają kasować

TVN24

MPK Poznań | K. LesińskaPasażerowie będą mogli kupować nieskasowane bilety

Podwyżki cen biletów to nie jedyna zmiana w poznańskiej komunikacji miejskiej jaka wejdzie od 1 stycznia. Od tego dnia w pojazdach MPK będziemy mogli kupić bilety na zapas.

Dotychczas w biletomatach w autobusach i tramwajach można było kupić jedynie skasowane bilety. Teraz możliwe będzie kupienie biletów, które wykorzystamy przy kolejnych przejazdach.

- Od 1 stycznia bilety nie będą kasowane automatycznie przez biletomat w momencie zakupu. Bilet na przejazd wymagać będzie skasowania w kasownikach - wyjaśnia Maciej Sobczyk z Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu.

ZTM zmienny jest

Zmiana systemu sprzedaży biletów w automatach w pojazdach to zasługa radnego Mariusza Wiśniewskiego, który interweniował w tej sprawie u wiceprezydenta Poznania i w ZTM. Początkowo propozycja radnego została odrzucona, jednak ostatecznie ZTM zgodził się na wprowadzenie zmian.

Ma to być duże ułatwienie dla mieszkańców, którzy dzięki temu nie będą musieli szukać punktów sprzedaży biletów w mieście. Największe problemy z zakupem biletów pojawiają się na peryferiach dzielnic Poznania. Biletomatów brakuje m.in. na przystankach na nowej trasie tramwajowej na Franowo. Sporym kłopotem był także zakup biletu w póżnych godzinach wieczornych i w weekendy. W nocy można je nabyć u kierowców linii nocnych.

Biletomaty zostaną przeprogramowane w 240 pojazdach floty poznańskiego MPK. Przestawienie będzie kosztować ZTM około 15 tys. złotych.

Autor: FC//kv / Źródło: TVN 24 Poznań