Poznaniacy jedzą naleśniki z betoniarki

Poznań

TVN 24 PoznańCiasto wyrabiane jest w betoniarce identycznej jak używane na budowach

W ramach Generatora Malta codziennie od 10:00 do 22:00 można zjeść naleśniki z ciasta wyrabianego w betoniarce. Nietypowa restauracja stanęła na Placu Wolności w Poznaniu.

- Do przygotowania naleśników wykorzystujemy betoniarkę. Pomysł narodził się na jakiejś kolejnej imprezie. Mieszamy nią ciasto do naleśników. To taka sama betoniarka jak na budowach. Jest to gadżet, który jednak pomaga w pracy w kuchni - mówi Leszek Józefowski, menadżer restauracji.

Fantazja na całego

Obok tradycyjnych naleśników kupić można też zupełnie nietypowe. - Mamy oryginalne połączenia. Wykorzystujemy lokalne produkty. Mamy na przykład naleśniki z serem twarogowym i syropem z kwiatu czarnego bzu czy ze szczawiem, wędzoną sielawą i karmelizowaną buźką oraz roszponką, serem zagrodowym i miodem lipowym - wymienia Józefowski.

Malta na placu Wolności

Generator Malta to przestrzeń urządzona w ramach trwającego do 20 lipca Malta Festiwal Poznań 2013. - To projekt, który przez cały miesiąc ma napędzać energię wśród gości festiwalu i mieszkańców. Staramy się dotrzeć do tych osób, które nie tylko chodzą na spektakle, ale też chcą się włączyć w "obieg" festiwalu - tłumaczy dyrektor festiwalu Michał Merczyński.

Na placu powstał zadaszony klub festiwalowy ze sceną teatralną, punkt informacyjny z kasami biletowymi, mała scena teatralna oraz miejsca wypoczynku z wiszącymi hamakami oraz tymczasowy ogród. W tych specjalnie zaprojektowanych przestrzeniach można oglądać filmy, spektakle, brać udział w warsztatach czy spotkaniach z artystami. Cyklicznie odbywają się też targi produktów regionalnych, potańcówki oraz poranna gimnastyka.

Autor: FC//ec / Źródło: TVN 24 Poznań / PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24