Wieźli na sygnale zatrzymanego. Radiowóz po wypadku uderzył w latarnię

TVN24 | Poznań

Autor:
FC/gp/kwoj
Źródło:
TVN 24 Poznań
Poznań: Wypadek auta i radiowozuTVN 24
wideo 2/7
TVN 24Poznań: Wypadek auta i radiowozu

Na poznańskich Ratajach doszło do zderzenia radiowozu jadącego na sygnale z samochodem osobowym. W wyniku zderzenia policyjne auto uderzyło w latarnię. Nikomu z podróżujących nic poważnego się nie stało.

Do wypadku doszło w środę około godziny 20 na skrzyżowaniu ulic Zamenhofa i Kruczej. Policjanci jechali na sygnale, przewozili do Poznania osobę zatrzymaną. Siła zderzenia była na tyle duża, że radiowóz wypadł z drogi i uderzył w latarnię uliczną.

Nikomu nic się nie stało

- Dostaliśmy zgłoszenie o wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych, z których jeden to radiowóz. Podróżowały nim cztery osoby - jedna w fordzie, trzy w radiowozie. Nikt nie odniósł poważnych obrażeń, wszyscy wyszli o własnych siłach - mówił aspirant Wojciech Krzywda z poznańskiej straży pożarnej.

Na miejscu pracowały dwa zastępy straży pożarnej. - Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia - wyjaśnia Krzywda.

Okoliczności wypadku bada policja. Jak poinformował Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy wielkopolskiej policji, radiowóz należy do policjantów z Lubonia.

Do wypadku doszło na tym skrzyżowaniu

Autor:FC/gp/kwoj

Źródło: TVN 24 Poznań