Ciało zaginionego od kilku tygodni leżało w pokoju. Podejrzany o zbrodnię współlokator wciąż tam mieszkał

TVN24 | Poznań

Autor:
aa/gp
Źródło:
TVN24
Do zdarzenia doszło w Poznaniu Google Earth
wideo 2/2
Google EarthDo zdarzenia doszło w Poznaniu

Dożywocie grozi 58-latkowi z Poznania, który jest podejrzany o zabójstwo swojego współlokatora. Ciało 44-latka odnaleziono w jego mieszkaniu po kilku tygodniach. - Przez cały ten czas 58-latek mieszkał w tym lokalu - informuje prokuratura.

Policja i prokuratura w Poznaniu wyjaśniają okoliczności zabójstwa, do którego doszło w jednym z mieszkań na Wildzie. Ofiara to 44-latek.

- Rodzina tego mężczyzny zgłosiła jego zaginięcie. W związku z tym policjanci pojechali na miejsce, by sprawdzić, co się stało. 28 grudnia w mieszkaniu zaginionego ujawniono ciało zaginionego. Sekcja wykazała, że przyczyną śmierci był uraz mózgowo-czaszkowy, spowodowany uderzeniem narzędziem tępokrawędzistym. - Wiemy, że użyto siekiery - podaje Łukasz Wawrzyniak, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE>>>

Przyznał się do zabójstwa

Jak podaje prokuratura, do zabójstwa najprawdopodobniej doszło w połowie listopada. Podejrzanym w sprawie jest 58-letni współlokator ofiary. - Z naszych ustaleń wynika, że od chwili zabójstwa do momentu ujawnienia zwłoki znajdowały się w tym mieszkaniu, a podejrzany dalej zamieszkiwał ten lokal - dodaje Wawrzyniak.

58-latek w chwili zatrzymania był pod wpływem alkoholu. Po wytrzeźwieniu został przesłuchany. Złożył obszerne wyjaśnienia, które teraz będą weryfikowane. - 58-latek usłyszał zarzut zabójstwa i przyznał się do winy. Opisał całą sekwencję zdarzeń, do której doszło w chwili zdarzenia. Mężczyźnie grozi dożywocie - mówi rzecznik prokuratury.

30 grudnia sąd przychylił się do wniosku o trzymiesięczny areszt tymczasowy.

Autor:aa/gp

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: shutterstock