W walizce przewoził tysiące tabletek na budowę masy mięśniowej. Na lotnisku nic nie zgłosił

TVN24 | Poznań

Autor:
aa/gp
Źródło:
TVN24/PAP
Do zdarzenia doszło w Poznaniu Google Earth
wideo 2/3
Google EarthDo zdarzenia doszło w Poznaniu

Na poznańskim lotnisku funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej zabezpieczyli ponad 30 tysięcy tabletek, które podróżny przywiózł bez wymaganych dokumentów. Sprawą zajmuje się policja.

W Poznaniu podczas odprawy celnej pasażerów przylatujących rejsem czarterowym z Turcji funkcjonariusze wytypowali do kontroli bagaż. Jego właściciel chwilę wcześniej przeszedł zieloną linię "nic do zgłoszenia".

- Kolejny raz intuicja i doświadczenie poznańskich funkcjonariuszy nie zawiodły. Po prześwietleniu i rewizji bagażu okazało się, że w całości wypełniony był on produktami farmaceutycznymi, na przywóz których podróżny nie posiadał wymaganych pozwoleń – powiedziała rzeczniczka prasowa Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu Małgorzata Spychała-Szuszczyńska.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE>>>

Dodała, że funkcjonariusze KAS zabezpieczyli 30,4 tys. sztuk tabletek pakowanych po 100 szt. farmaceutyku o nazwie Tiromel. To syntetyczny hormon tarczycy, stosowany również jako preparat wspomagający budowanie masy mięśniowej. Spychała-Szuszczyńska przypomniała, że import produktu leczniczego bez wymaganego zezwolenia stanowi naruszenie ustawy Prawo farmaceutyczne. Pozwoleń nie wymaga jedynie przywóz z zagranicy leków na własne potrzeby lecznicze w ograniczonej ilości. Zebrane w sprawie materiały wraz z zatrzymanymi farmaceutykami przekazano do dalszego prowadzenia funkcjonariuszom policji.

Środki znaleziono w walizce KAS

Autor:aa/gp

Źródło: TVN24/PAP

Źródło zdjęcia głównego: KAS