Poznań

Poznań w teledysku Sigur Rós

Poznań

Poznań w teledysku Sigur Rós
Sławek JankowskiBohaterką klipu jest 17-letnia Maja Krzyżanowska

Polskie miasto w klipie islandzkiego zespołu? To możliwe. Zespół Sigur Rós ogłosił konkurs na teledysk do piosenki "Rembihnútur". O zwycięstwo walczy m.in. poznański fotograf Sławek Jankowski.

Teledysk nakręcony przez Sławka Jankowskiego w całości powstał w Poznaniu. - Są ujęcia z Ostrowa Tumskiego, z KontenerArt, Starego Rynku, Cytadeli, Alei Niepodległości czy Rezerwatu Żurawiniec - mówi autor klipu.

Piękna modelka i efekty specjalne

Bohaterką teledysku jest Maja Krzyżanowska, 17-letnia modelka z Poznania.

- Przygotowanie całego teledysku zajęło niecały tydzień. Dwa dni zajęły same zdjęcia, potem było trochę pracy przy produkcji, bo jest dodanych trochę "efektów specjalnych" - opowiada Jankowski.

Dużo satysfakcji

Klipy do konkursu można było zgłaszać do 10 września. W konkursie bierze udział 830 teledysków.

- W tej chwili mój teledysk jest w głosowaniu internautów na 35. miejscu, ale do końca głosowania jeszcze daleko. Chciałbym oczywiście wygrać, ale też patrzę na to realnie. Mówiąc językiem sportowym, samo uczestnictwo daje mi ogromnie dużo satysfakcji - przyznaje Jankowski.

Głosowanie trwa do wtorku. Głos na klip Sławka Jankowskiego można oddać tutaj.

Róża zwycięstwa

Sigur Rós to islandzki zespół założony w Reykjaviku w 1994r., grający muzykę alternatywną. Znany jest z wyróżniającego się, falsetowego głosu wokalisty oraz gry smyczkiem na gitarze elektrycznej. W dosłownym tłumaczeniu nazwa zespołu oznacza różę zwycięstwa.

16 i 17 września zespół Sigur Rós zagra dwa koncerty w Krakowie.

Autor: FC/par/k / Źródło: TVN 24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: Sławek Jankowski

Pozostałe wiadomości