W porzuconych śmieciach zostawił dokumenty, przed jego domem na "wywóz" czekały kolejne worki

Autor:
aa/gp
Źródło:
TVN24
Poznań, ulica Syrenia. Zrobił porządek w domu, odpady podrzucił
Poznań, ulica Syrenia. Zrobił porządek w domu, odpady podrzucił Straż Miejska w Poznaniu
wideo 2/4
Straż Miejska w PoznaniuPoznań, ulica Syrenia. Zrobił porządek w domu, odpady podrzucił

Pięćset złotych mandatu - taką karę otrzymał mężczyzna, który podrzucił worki z odpadami na ulicy Syreniej w Poznaniu. Strażnik miejski szybko ustalił, skąd pochodzą odpady. Mężczyzna przyznał się do wykroczenia. Poza mandatem musiał też uprzątnąć teren.

W Poznaniu przy ulicy Syreniej ktoś porzucił odpady, a wraz z nimi dokumenty. Sprawą zajął się strażnik miejski. "Na podstawie tych dokumentów funkcjonariusz ustalił adres, skąd pochodziły śmieci. Potwierdziła to kontrola gospodarowania odpadami, jaką strażnik przeprowadził w miejscu zamieszkania domniemanego sprawcy. Okazało się, że obok pojemników do gromadzenia odpadów, właściciel nieruchomości zgromadził śmieci zapakowane w takie same worki jak te, które znaleziono przy ulicy Syreniej. Najprawdopodobniej były uszykowane do wywiezienia na kolejne wysypisko” – poinformowała straż miejska.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO>>>

Śmieci zalegały przy ulicy Syreniej w PoznaniuSM Poznań

Wytypowany mężczyzna przyznał się do wykroczenia. Na pytanie, dlaczego tak postąpił, próbował tłumaczyć się nadwyżką odpadków po porządkowaniu domu. "Ponieważ deklaracja na wywóz odpadów komunalnych była zgodna z obowiązującą na terenie Poznania, sprawa zakończyła się tylko jednym mandatem w wysokości 500 złotych, sprzątaniem terenu przy ul. Syreniej oraz segregacją wyrzuconych odpadów" – przekazali strażnicy.

Niestety, to niejedyne miejsce, w którym zalegały odpady. Ostatnio strażnicy interweniowali w sprawie śmieci u zarządców terenów zielonych przy ulicy Jasielskiej, Grudzieniec i Druskiennickiej. 

Dzięki strażnikom udało się uprzątnąć terenSM Poznań

Strażnicy pociągnęli do odpowiedzialności 115 osób

Za zanieczyszczanie lub zaśmiecanie miejsc dostępnych publicznie grozi mandat do 500 złotych. W 2020 roku poznańscy strażnicy usunęli prawie tysiąc dzikich wysypisk śmieci. Udało im się również zidentyfikować 115 sprawców. Każda z tych osób poza karą finansową musiała też ponieść koszty porządkowania i przekazania odpadów do utylizacji. - Apelujemy do wszystkich, dla których ochrona środowiska naturalnego jest bezcenna - jeśli to tylko możliwe, zrób zdjęcie sprawcy, zapisz markę i numer rejestracyjny pojazdu, poinformuj straż miejską - mówi Anna Nowaczyk ze straży miejskiej w Poznaniu.

Straż Miejska oraz pracownicy magistratu przypominają, że o terenach wymagających uporządkowania w Poznaniu, mieszkańcy mogą informować poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej straży, telefonicznie - dzwoniąc na numer 986 oraz e-mailowo - pisząc na adres: sm@um.poznan.pl. Ponadto nielegalne wysypiska śmieci można również zgłaszać poprzez aplikację Smart City Poznań.

Autor:aa/gp

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: SM Poznań

Pozostałe wiadomości