TVN24 | Poznań

Najpierw sprzedała samochód matki, potem go ukradła

TVN24 | Poznań

Autor:
aa/
tam
Źródło:
PAP, TVN24
Do zdarzenia doszło w Poznaniu
Do zdarzenia doszło w Poznaniu Google Earth
wideo 2/4
Google EarthDo zdarzenia doszło w Poznaniu

Sprzedała auto matki, bo potrzebowała pieniędzy, potem wykorzystując zapasowy kluczyk do auta, zabrała je nowemu właścicielowi. Poznańscy policjanci szybko przejrzeli plan 38-latki.

Na początku października z parkingu przy jednej z poznańskich ulic zniknął citroen. - Po rozmowie ze zgłaszającym policjanci postanowili porozmawiać z córką kobiety, od której został kupiony samochód. Nie było jej w miejscu zamieszkania. Kryminalni ustalili miejsce jej pracy. W momencie gdy podjechała, została zatrzymana razem z mężczyzną, który ją podwiózł – tłumaczy Maciej Święcichowski z biura prasowego wielkopolskiej policji.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO>>>

Miała problemy finansowe więc najpierw sprzedała, a później ukradła

Kobieta tłumaczyła, że kilka miesięcy wcześniej miała problemy finansowe, dlatego sprzedała auto swojej matki znajomemu. Przyznała również, że podrobiła podpis swojej matki, która był właścicielką citroena, na umowie kupna-sprzedaży.

Kobieta nadal potrzebowała pieniędzy, więc wspólnie ze swoim partnerem, wykorzystując zapasowy kluczyk, ukradła samochód nowemu właścicielowi. Policjanci odnaleźli auto w Rokietnicy.

38-latka i jej wspólnik usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem. Dodatkowo kobiecie przedstawiono zarzut podrobienia dokumentu i oszustwa, za który grozi do 10 lat więzienia.

Autor:aa/ tam

Źródło: PAP, TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Gabo_Arts / Shutterstock

Pozostałe wiadomości