Udawała zapłakaną córkę, wyłudziła ponad 50 tysięcy złotych. Policja publikuje portret pamięciowy "kurierki"

Autor:
FC/gp
Źródło:
TVN 24 Poznań
Nie daj się złowić na policjanta
Nie daj się złowić na policjanta Lubuska Policja
wideo 2/9
Lubuska PolicjaNie daj się złowić na policjanta

Zadzwoniła i podając się za córkę kobiety zapłakanym głosem mówiła, że miała wypadek. Tylko zapłacenie 155 tysięcy złotych miało ją uchronić przed więzieniem. Ofiara kobiety dała się oszukać. Poznańska policja opublikowała portret pamięciowy podejrzanej.

Do oszustwa na legendę doszło 15 marca w Poznaniu na terenie Nowego Miasta. - Do pokrzywdzonej na telefon stacjonarny zadzwoniła kobieta, podająca się za jej córkę. Zapłakanym głosem powiedziała, że miała wypadek, w którym potrąciła samochodem kobietę - wyjaśnia Dominika Pupkowska-Bral z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

Szybko zeszła z "ceny"

Jak tłumaczyła oszustka, by uniknąć kary potrzebowała pomocy finansowej. - W tym samym momencie na telefon komórkowy pokrzywdzonej zadzwoniła inna kobieta, podająca się za policjantkę, która potwierdziła informację o wypadku i postawiła ultimatum: 155 tysięcy złotych w gotówce uchroni córkę przed więzieniem. Pokrzywdzona nie dysponowała taką kwotą, dlatego oszustka przystała na kwotę 50 tysięcy złotych i pokrycie kosztów usługi kurierskiej za 1500 złotych - podaje Pupkowska-Bral.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Oszukana kobieta wypłaciła z banku ustaloną gotówkę i poinformowała o powrocie do domu. Następnie została poinstruowana w jaki sposób spakować pieniądze, po które miał przyjechać kurier. - Po kilku minutach do drzwi mieszkania zapukała kobieta, która przyjechała odebrać paczkę. Pokrzywdzona za usługę kurierską zapłaciła jej dodatkowo 1500 złotych - tłumaczy Pupkowska-Bral.

Tak wyglądała "kurierka"

Portret pamięciowy kobiety, której poszukuje policjaKMP Poznań

Kiedy kobieta zrozumiała, że padła ofiara oszustwa zawiadomiła policję. Na podstawie zebranych informacji udało się stworzyć powstał portret pamięciowy fałszywej kurierki. - To kobieta w wieku około 30-35 lat, o szczupłej budowie ciała i wzroście około 165-170 centymetrów. Podejrzana ma czarne, długie i proste włosy. W dniu zdarzenia ubrana była w kurtkę koloru zielonego z kapturem, spodnie materiałowe koloru czarnego i ciemne buty - opisuje Pupkowska-Bral.

Policja apeluje o pomoc do wszystkich, którzy rozpoznają kobietę z portretu pamięciowego lub widziały ją w dniu zdarzenia. - Prosimy o kontakt z policjantami z Komisariatu Policji Poznań Nowe Miasto. Można się zgłaszać osobiście w komisariacie przy ulicy Polanka 24 w Poznaniu lub pod czynnym całą dobę numerem telefonu: 47 771 23 11 - kończy Pupkowska-Bral.

Autor:FC/gp

Źródło: TVN 24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: KMP Poznań

Pozostałe wiadomości