TVN24 | Poznań

Uczniowie z Poznania w finale konkursu NASA

TVN24 | Poznań

Autor:
aa/
tam
Źródło:
TVN24
Zdolni uczniowie z Poznania lecą do Stanów Zjednoczonych na finał konkursu NASA
Zdolni uczniowie z Poznania lecą do Stanów Zjednoczonych na finał konkursu NASATVN24/ SP nr 83 "Łejery" w Poznaniu
wideo 2/6
TVN24/ SP nr 83 "Łejery" w PoznaniuZdolni uczniowie z Poznania lecą do Stanów Zjednoczonych na finał konkursu NASA

Sześcioro uczniów z poznańskiej szkoły "Łejery" będzie reprezentować Polskę podczas Światowych Finałów Odysei Umysłów w Stanach Zjednoczonych. Nie brakuje im wiedzy, kreatywności i niekonwencjonalnego spojrzenia na świat. Uczniowie zebrali już pieniądze na lot, ale wciąż brakuje im środków na transport po Stanach Zjednoczonych.

Uczniowie "Łejery", czyli Szkoły Podstawowej nr 83 im. Emilii Waśniowskiej w Poznaniu, od pięciu lat uczestniczą w projekcie "Odyseja Umysłów". To międzynarodowy program edukacyjny, który działa od ponad 40 lat. Projekt jest realizowany w formie konkursu, w którym bierze udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z sześciu kontynentów. Nad konkursowym "problemem" dostosowanym do poszczególnych grup wiekowych pochylają się drużyny, które szukając rozwiązania muszą wykorzystać swoją wiedzę z wielu różnych dziedzin i niekonwencjonalnie ją wykorzystać.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Nad drużyną czuwa dyrektor szkoły Karol SarnaTVN24

Polecą do Stanów Zjednoczonych

W tym roku to właśnie sześcioosobowa drużyna uczniów z ósmej klasy "Łejerów" wraz z trenerem zdobyła Mistrzostwo Polski. Oznacza to, że będą reprezentować Polskę na Światowych Finałach Odysei Umysłu. - Zajmowaliśmy się problemem piątym, który brzmiał: Życie to cyrk. Chodziło o to, że wymyśliliśmy młodą osobę, która zemdlała z powodu rachunków za wodę, za prąd i paliwo. A ostatnie pieniądze przegrała w karty. Dlatego przeniosła się do świata cyrku, w którym zobaczyła sztuczki z udziałem zwierząt oraz clowna i następnie wróciła do świata normalnego - mówi Olivia, członkini drużyny odyseuszy.

Uczniowie z Poznania będą mogli zaprezentować się w Stanach ZjednoczonychSzkoła Podstawowa nr 83 „Łejery” w Poznaniu

Takie podejście do tematu spodobało się jurorom podczas ogólnopolskich mistrzostw. - Usłyszeliśmy, że na pewno mówimy głośniej niż inne drużyny i jesteśmy bardziej słyszalni oraz, że mamy świetną scenografię. Doceniono też nasz sposób pokazania różnicy między światem normalnym a światem cyrku - opowiada Maja, członkini wygranej drużyny.

Żeby polecieć na finał do Stanów Zjednoczonych uczniowie potrzebują łącznie 130 tysięcy złotych. Środki na lot do USA już mają i do samolotu wsiadają już we wtorek w nocy. Natomiast wciąż potrzebują środków na transport na miejscu. - Niestety na ostatniej prostej wzrost wartości dolara spowodował to, że jeszcze brakuje nam 10 tysięcy złotych. Można nas wesprzeć wpłacając środki na portalu zrzutka.pl. Link do naszej zbiórki zamieściliśmy w mediach społecznościowych szkoły - mówi Karol Sarna, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 83 "Łejery" w Poznaniu.

Czytaj też: Skąd się wzięła szkoła "Łejery" w Poznaniu?

Jury doceniło pomysł uczniów na pokazanie tematu "Życie to cyrk"Szkoła Podstawowa nr 83 "Łejery" w Poznaniu

Czytaj też: #BEZPRZERWY. ROK SZKOLNY Z TVN24

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor:aa/ tam

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Szkoła Podstawowa nr 83 "Łejery" w Poznaniu

Pozostałe wiadomości