Poznań

Poznań szykuje się na upały

Poznań

TVN24 Poznań | Adrianna BaerNa ulice Poznania mogą znów powrócić kurtyny wodne

Koniec z burzowymi chmurami. Do Poznania wraca słońce. Do niedzieli temperatura ma wynosić ponad 30 stopni Celsjusza.

Przed nadchodzącymi upałami ostrzega Centrum Zarządzania Kryzysowego. Gorące dni rozpoczną się w środę i mają potrwać do końca tygodnia. Jak prognozuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, temperatura ma wynieść powyżej 30 stopni Celsjusza.

Wrócą kurtyny wodne

- Jeśli faktycznie kreski na termometrze przekroczą 30 stopni, na ulicach rozstawimy kurtyny wodne - mówi Dorota Wiśniewska z Aquanetu.

Ochłodzić będzie się można na pewno na Starym Rynku, przy Starym Browarze oraz w parku Wilsona.

- Prawdopodobnie kurtynę wodną ustawimy tym razem na placu Wolności. Ostatnio nie było to możliwe w związku z trwającym demontażem Strefy Kibica - wyjaśnia Wiśniewska.

Ochłodzenie w basenie

Ciekawe pomysły na spędzenie upalnych dni mają dla mieszkańców Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji. Cały dzień w odkrytych basenach przy ul. Chwiałkowskiego pod okiem ratowników można spędzić za zaledwie 8 złotych. 6 złotych kosztuje bilet ulgowy, a za dzieci do 4 roku życia nie trzeba płacić.

Ponadto w środę organizowany jest bezpłatny spływ kajakowy. Jednym z pomysłodawców i prowadzących jest Izabela Dylewska, jedna z najbardziej znanych na świecie kajakarek. Mogą w nim wziąć udział dzieci i młodzież w wieku szkolnym. Informacje i zapisy odbywają się w POSiR – Młodzieżowy Ośrodek Sportowy, tel. 61 877 23 29.

Autor: FC / Źródło: TVN Poznań

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Poznań | Adrianna Baer