Poznań szuka nowego dyrektora ZTM

Poznań

MPK Poznań | K. LesińskaNowy dyrektor ZTM będzie m.in. odpowiedzialny za wdrożenie nowej taryfy biletowej

Urząd Miasta Poznania ogłosił konkurs na nowego dyrektora Zarządu Transportu Miejskiego. Chętni na to stanowisko mogą składać kandydatury do 24 lutego. – Mamy nadzieje, że tym razem zgłosi się więcej osób i będzie z kogo wybierać – mówi rzecznik Prezydenta Miasta, Paweł Marciniak.

Aby zostać dyrektorem ZTM-u trzeba spełnić wiele warunków, a rekrutacja będzie wieloetapowa, przez co w zależnosci od ilosci zgłoszeń, może ona potrwać tydzień, ale i miesiąc.

Menedżer

- Dyrektor ZTM-u jest stanowiskiem menedżerskim, więc każdy ze zgłaszających się, będzie musiał przejść specjalny test w tym kierunku. Poprzednim razem zgłosiło się 27 kandydatów, ale tylko 11 spełniło wstępne wymogi - mówi Marciniak.

Należy dodać że poprzedni dyrektor, został wybrany dopiero w trzecim konkursie. Dwa pierwsze nie wyłoniły zwycięzcy.

Wielkie wyzwania

Przed nowym dyrektorem postawione zostaną nowe wytyczne.

- Moim zdaniem poprzeczka w tym momencie jest zawieszona wyżej niż wcześniej. ZTM musi zwrócić większą uwagę na pasażera, bo w ostatecznym rozrachunku to on jest zawsze najważniejszy. Społeczne oczekiwania są coraz wyższe, a i wyzwań jest coraz więcej – mówi Marciniak.

Poza sprawnym zarządzaniem ZTM-em, nowy dyrektor będzie musiał zmierzyć się z takimi wyzwaniami jak: wprowadzenie karty PEKA ( Poznańskiej Elektronicznej Karty Aglomeracyjnej), zwiększenie dostępności biletów, zwiększenie punktualności oraz wdrożenie nowej taryfy biletowej.

- Należy przypomnieć że są to zadania nie tylko dla dyrektora, ale oczywiście dla całego ZTM-u - kończy rozmowe Maricniak.

Poprzedni dyrektor z urlopu już nie wróci

Nowy dyrektor zajmie stanowisko po Łukaszu Domańskim, który pełnił tą funkcję tylko kilka miesięcy. Zdążył jednak w tym czasie udzielić kilku kontrowersyjnych wypowiedzi. Od 5 lutego przebywa na urlopie i do pracy już nie wróci. Wcześniej przez półtora roku miasto poszukiwało odpowiedniego kandydata na to stanowisko. Po odejściu Zbigniewa Rusaka, obowiązki dyrektora pełnił Rafał Kupś.

Autor: kk / Źródło: TVN24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: MPK Poznań | K. Lesińska