TVN24 | Poznań

Twierdzili, że mają go na "sekstaśmie". Szantażowali mężczyznę, żądali pieniędzy

TVN24 | Poznań

Autor:
FC//now
Źródło:
TVN 24 Poznań
Do zdarzenia doszło w Poznaniu
Do zdarzenia doszło w Poznaniu Google Earth
wideo 2/5
Google EarthDo zdarzenia doszło w Poznaniu

Poznańscy policjanci zatrzymali trzy osoby, które miały zmuszać mężczyznę do przekazania im kilkudziesięciu tysięcy złotych. Twierdzili, że mają nagranie z jego intymnego spotkania z kobietą i opublikują je, jeśli nie otrzymają pieniędzy. Zatrzymanym grożą trzy lata więzienia.

- Sprawcy, którzy kontaktowali się z pokrzywdzonym, próbowali zmusić go do przekazania im kilkudziesięciu tysięcy złotych - tłumaczy we wtorek młodszy aspirant Marta Mróz z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. Mężczyzna zgłosił sprawę 27 października, poinformował wówczas policjantów z Komisariatu Policji Poznań-Północ, że jest szantażowany.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Jak ustalili funkcjonariusze, szantażyści domagali się, by mężczyzna przekazał im pieniądze w zamian za nieudostępnienie "sekstaśmy", którą mieli posiadać podejrzani. Wcześniej spotkał się on z kobietą i właśnie ich relacja miała zostać uwieczniona na nagraniu.

Usłyszeli zarzuty, dostali dozór policyjny

Sprawą szantażu zajęli się policjanci. - Na podstawie pracy operacyjnej ustalili dwóch mężczyzn i kobietę, którzy byli zamieszani w to przestępstwo. Cała trójka została zatrzymana jeszcze tego samego dnia na jednym z parkingów w podpoznańskim Borówcu - wyjaśnia Mróz. Wszyscy usłyszeli zarzuty zmuszenia mężczyzny do określonego zachowania, a 20-latce dodatkowo postawiono zarzut używania gróźb celem wywierania wpływu na zgłaszającego. - Decyzją prokuratora podejrzani otrzymali dozór policyjny, zakaz kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonego. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie - podkreśla Mróz.

Wszystkim grozi do trzech lat więzienia.

Autor:FC//now

Źródło: TVN 24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości