TVN24 | Poznań

Spod szkoły skradziono rower. Policja szuka mężczyzny z nagrania

TVN24 | Poznań

Autor:
FC//rzw
Źródło:
TVN 24 Poznań
Poznań, Ratajczaka. Spod szkoły skradziono rower. Policja szuka mężczyzny
Poznań, Ratajczaka. Spod szkoły skradziono rower. Policja szuka mężczyznyKMP Poznań
wideo 2/5
KMP PoznańPoznań, Ratajczaka. Spod szkoły skradziono rower. Policja szuka mężczyzny

Poznańscy policjanci poszukują sprawcy kradzieży roweru, który należał do 11-letniego chłopca. Rower przypięty był pod szkołą. Na nagraniu z kamer monitoringu widać mężczyznę, który nim się porusza. Wszystkich, którzy rozpoznają osobę ze zdjęcia, bądź mają jakiekolwiek informacje na temat tego zdarzenia prosimy o kontakt z policjantami - apeluje Marta Mróz z poznańskiej policji.

Do zdarzenia doszło 23 marca w centrum Poznania. Jak ustalili policjanci, chłopiec kilka dni wcześniej, 17 marca, przypiął swój rower oraz rower swojej mamy do znaku drogowego w rejonie szkoły podstawowej przy uicy. Ratajczaka w Poznaniu i poszedł na lekcje. Po ich zakończeniu, wrócił tramwajem do domu.

- Funkcjonariusze ustalili, że jednoślady były tam zaparkowane kilka dni, a 23 marca około godz. 17.50 doszło do kradzieży jednego z nich. Sprawca zauważył, że rower marki BTWIN Rockrider jest nie do końca poprawnie zabezpieczony, ukradł go i odjechał - informuje Marta Mróz z poznańskiej policji.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Szukają mężczyzny na rowerze

Związek z tą sprawą może mieć mężczyzna, którego wizerunek zarejestrowały kamery monitoringu. Na jednym ze zdjęć z kamer monitoringu widać, że porusza się on na rowerze identycznym jak skradziony.

- Rower był prezentem dla chłopca, który otrzymał od bliskich. Wszystkich, którzy rozpoznają osobę ze zdjęcia, bądź mają jakiekolwiek informacje na temat tego zdarzenia prosimy o kontakt z policjantami z Komisariatu Policji Poznań – Stare Miasto pod numerem telefonu 47 77 124-35 czynnym w godzinach 7:00-15:00 oraz pod numerem 47 77 124-11 czynnym całodobowo - apeluje Marta Mróz.

Autor:FC//rzw

Źródło: TVN 24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: KMP Poznań

Pozostałe wiadomości