"Szedł autostradą w stronę wiaduktu". Zginął potrącony przez ciężarówkę

Poznań

Na A2 zginął pieszy Google Earth
wideo 2/2

Mężczyzna idący autostradową obwodnicą Poznania został śmiertelnie potrącony przez ciężarówkę. Do wypadku doszło w piątek po godz. 21. Pasy ruchu w kierunku Świecka zostały zablokowane, kierowcy mogą przejechać tylko pasem awaryjnym.

Tragiczny wypadek na autostradzie A2. W nocy z piątku na sobotę śmiertelnie potrącono tam mężczyznę. Jak podaje wielkopolska policja, "mężczyzna szedł autostradą w stronę wiaduktu węzła Poznań-Zachód".

- Dosłownie parę minut wcześniej dostaliśmy sygnały od kierowców, którzy go widzieli. Od razu "na sygnałach" został tam wysłany radiowóz, ale zanim policjanci dojechali na miejsce, okazało się, że mężczyzna został potrącony przez ciężarówkę - powiedział młodszy inspektor Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji. Dodał, że na miejscu pojawiła się ekipa śledcza, która ma wyjaśnić przyczyny wypadku.

A2 już przejezdna

Jak podała rzeczniczka spółki Autostrada Eksploatacja, tuż po zdarzeniu pasy ruchu w kierunku na Świecko, na wysokości 158. kilometra, zostały zablokowane. Przejazd był możliwy tylko pasem awaryjnym.

– Od godziny czwartej rano nie powinno być już żadnych utrudnień na autostradzie - powiedziała tvn24.pl Renata Rychlewska.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: aa\kwoj / Źródło: PAP/TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Google Street View