To święto dla każdego miłośnika gier. Ruszyły targi Poznań Game Arena

Poznań

TVN 24Organizatorzy spodziewają się nawet 80 tysięcy gości

W piątek ruszyły trzydniowe targi Poznań Game Arena. Według Międzynarodowych Targów Poznańskich to wydarzenie, kierowane do miłośników gier, jest największą tego typu imprezą w tej części Europy. W tym roku organizatorzy spodziewają się nawet 80 tysięcy gości.

Na uczestników czeka około 1,5 tysiąca różnych stanowisk do gier. Od rana ustawiają się do nich kolejki, w których trzeba czekać nawet godzinę.

W wydarzeniu bierze udział łącznie ponad 200 liderów rynku gier, technologii, sprzętu i akcesoriów dla graczy. Zaplanowano liczne premiery i pokazy gier, sprzętu oraz turnieje e-sportowe.

Targowe wydarzenia, które własnie się rozpoczęły, potrwają trzy dni, i obejmą 10 pawilonów MTP w Poznaniu.

"Blisko półmilionowa społeczność"

Centrum Prasowe Grupy MTP poinformowało, że Poznań Game Arena jest od lat największym tego typu wydarzeniem w Europie Środkowo–Wschodniej. "To świetna forma rozrywki dla zwiedzających oraz okazja do spotkania najważniejszych przedstawicieli szeroko rozumianej branży multimedialnej. Przez lata wokół Poznań Game Arena udało się zbudować blisko półmilionową społeczność, zakochaną w grach i innych formach wirtualnej rozrywki" - mówi organizator.

Na targach swoją ofertę prezentują wiodący przedstawiciele światowego rynku gier. Jedną z większych atrakcji PGA ma być pierwszy w Polsce pokaz gry "Cyberpunk 2077", której premiera planowana jest na kwiecień przyszłego roku. Najnowsza produkcja studia CD Projekt Red będzie zaprezentowana w polskiej wersji językowej. Z kolei Ubisoft zaprezentuje w Poznaniu między innymi wersję demonstracyjną "Watch Dogs Legion"; premiera najnowszej odsłony serii Watch Dogs planowana jest na marzec przyszłego roku. Prezentacja gry będzie miała formę pokazów kinowych odbywających się we wszystkie dni targów. Swoją ofertę dla graczy przedstawią też m.in. Microsoft, Nintendo czy Koch Media. W strefie Indie Games na PGA prezentować się będą niezależni twórcy gier.

Na najlepszych czekają nagrody

Targom rokrocznie towarzyszy Cosplay Show - konkurs na najlepsze przebranie nawiązujące do gier komputerowych, komiksów, filmów czy animacji.

Wystawie towarzyszy Game Industry Conference - największa konferencja poświęcona grom w tej części Europy. W przedsięwzięciu bierze udział ponad 3,6 tys. uczestników z przeszło 640 firm. Podczas PGA przyznane zostaną też nagrody dla najlepszych gier wideo powstałych w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Central & Eastern European Game Awards to wspólne przedsięwzięcie organizacji branżowych z 15 krajów naszego regionu. Pierwszy dzień targów uświetni koncert muzyki z gier pt. "Epic Game Music" w wykonaniu orkiestry symfonicznej CoOperate Orchestra pod dyrekcją Adama Domurata z towarzyszeniem Chóru Akademickiego UAM. Koncertowi towarzyszyć będą wizualizacje oraz liczne efekty specjalne przygotowane przez Platige Image.

Autor: ww/gp / Źródło: PAP, TVN 24

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24