Karambol z udziałem auta Antoniego Macierewicza. Starszy kapral oskarżony

TVN24

Na początku mówiono, że to tylko kolizja TVN 24 Poznań
wideo 2/2

Akt oskarżenia w sprawie karambolu z udziałem auta szefa MON został skierowany do Wojskowego Sądu Garnizonowego w Warszawie - poinformował w środę prokurator podpułkownik Rafał Fiertek z poznańskiej prokuratury.

Prokuratura Okręgowa do Spraw Wojskowych w Poznaniu od lutego 2017 roku zajmowała się śledztwem w sprawie karambolu z udziałem samochodu, którym jechał szef MON Antoni Macierewicz.

Chodzi o zdarzenie z 25 stycznia w Lubiczu Dolnym koło Torunia. To wtedy na drodze krajowej nr 10 zderzyło się osiem pojazdów, w tym dwa samochody BMW należące do Żandarmerii Wojskowej. Ucierpiały trzy osoby, szef MON nie odniósł obrażeń.

CZYTAJ WIĘCEJ O WYPADKU

Jest akt oskarżenia

Po 11 miesiącach śledczy zakończyli śledztwo. Dziś rano wysłali akt oskarżenia do Wojskowego Sądu Garnizonowego w Warszawie.

- Jest to akt oskarżenia przeciwko starszemu kapralowi Grzegorzowi G. z Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej w Warszawie. Zarzut nie uległ zmianie, jest dokładnie taki sam jak informowaliśmy w październiku, czyli spowodowanie wypadku drogowego, w którym jedna osoba odniosła obrażenia powyżej dni siedmiu - poinformował ppłk Rafał Fiertek, zastępca Prokuratora Okręgowego do Spraw Wojskowych.

Grzegorzowi G. grozi za to do trzech lat więzienia.

Przypomnijmy, że Grzegorz G. usłyszał zarzut w październiku 2017 roku. Nie przyznał się do winy i skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień.

Tutaj doszło do wypadku:

Lubicz Dolny, gdzie doszło do wypadku
| Google Maps

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: aa/gp / Źródło: TVN24 Poznań/PAP