Pod prąd, na czerwonym, tuż przed pieszymi. "Głupota widoczna czarno na białym"

TVN24 | Poznań

Autor:
FC/ks
Źródło:
TVN 24 Poznań
Poznań: Po pasach "pod prąd" na czerwonym świetle

Na ulicy Piątkowskiej w Poznaniu kierowca audi, widząc, że zapala się czerwone światło, postanowił wyprzedzić jadący przed nim samochód i przejechał przeciwległym pasem przez przejście dla pieszych. Całą sytuację nagrała kamera w samochodzie pana Adriana.

Do zdarzenia doszło we wtorek około godziny 15. Pan Adrian jechał ulicą Piątkowską w kierunku Sołacza. Gdy zbliżał się do skrzyżowania z ulicami Słowiańską i Szydłowską, nagle zaczęło go wyprzedzać audi na czeskich tablicach rejestracyjnych.

Kierowca wyprzedził go na podwójnej ciągłej linii, po czym lewym pasem, przeznaczonym do jazdy w przeciwnym kierunku, przejechał przez przejście dla pieszych i pokonał skrzyżowanie. Gdy wjeżdżał na nie, już paliło się czerwone światło. W każdej chwili mogło się włączyć zielone dla pieszych. Gdyby tak się stało, a piesi ruszyliby, nie rozglądając się, mogłoby dojść do tragedii.

"Trudno to nawet skomentować"

Całą sytuację nagrała kamera w samochodzie pana Adriana. - Trudno to nawet skomentować. Głupota widoczna czarno na białym - ocenia zachowanie kierowcy audi pan Adrian.

Liczy, że publikacja takich nagrań zniechęci innych kierowców do podobnych zachowań.

Kierowcy audi za przejechanie na czerwonym świetle grozi nawet 500 złotych mandatu.

Do zdarzenia doszło na tym skrzyżowaniu

Źródło: TVN 24 Poznań

Autor:FC/ks

Źródło zdjęcia głównego: Adrian