Poznań. Matka z dwójką dzieci przechodziła przez przejście. Zostali potrąceni

Autor:
FC/
tam
Źródło:
TVN24
Poznań, Opolska. Potrącenie matki z dziećmi
Poznań, Opolska. Potrącenie matki z dziećmiTVN 24
wideo 2/5
TVN 24Poznań, Opolska. Potrącenie matki z dziećmi

Trzy osoby zostały potrącone przez samochód na ulicy Opolskiej na poznańskim Dębcu. To matka z dwójką dzieci. 29-letnia kobieta trafiła do szpitala. Dzieciom nic poważnego się nie stało.

Zgłoszenie o wypadku wielkopolscy strażacy odebrali o godzinie 11:14. - Trzy zastępy straży pożarnej interweniują na skrzyżowaniu ulicy Opolskiej i Akacjowej w Poznaniu. Doszło tam do potrącenia trzech osób - matki i dwójki dzieci - na przejściu dla pieszych - podawał dyżurny wielkopolskiej straży pożarnej.

Jak ustaliła reporterka TVN24 Nadia Jóźwiak, kobieta z bliźniakami w wózku przechodziła przez przejście dla pieszych. Jak przekazują służby, jadąca od strony Lubonia karetka pogotowia zatrzymała się przed pasami. Nie zrobiła tego jednak poruszająca od strony centrum kierująca toyotą, która nie zatrzymał się przed pasami. Dzieci wypadły z wózka, natomiast kobieta została potrącona przez samochód, uderzyła w stojącą karetkę i spadła z powrotem na pas, na którym została uderzona przez pojazd, wprost pod koła kolejnego pojazdu. Ten na szczęście się zatrzymał.

Wypadek w PoznaniuTVN24

29-latka z urazem głowy trafiła do szpitala HCP w Poznaniu. Dzieci poszkodowane w wypadku to siostry bliźniaczki w wieku 2 lata i 3 miesiące. Nic poważnego im się nie stało. Jak przekazali pracujący na miejscu funkcjonariusze, są w dobrym stanie. Niedługo przejdą dodatkowe badania w szpitalu.

Okoliczności wypadku ustala policja. Samochodem kierowała 71-letnia kobieta. - Kierująca toyotą była trzeźwa – poinformowała Marta Mróz z biura prasowego poznańskiej policji.

W tym miejscu zginęła ośmiolatka

To kolejne potrącenie pieszych na ulicy Opolskiej w ostatnich latach. W listopadzie 2019 roku w pobliżu szkoły przy ul. Opolskiej kierująca fordem potrąciła ośmiolatkę. Dziewczynka przechodziła przez pasy z matką. Mimo reanimacji ośmiolatka zmarła.

Kierująca autem 69-latka została skazana na półtora roku więzienia.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:FC/ tam

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości