TVN24 | Poznań

Oferował konsole, pożyczki i "szczepionki na COVID-19" w "atrakcyjnych cenach"

TVN24 | Poznań

Autor:
aa/gp
Źródło:
TVN24
Mężczyzna miał oszukać 80 osób
Mężczyzna miał oszukać 80 osóbKMP Poznań
wideo 2/3
KMP PoznańMężczyzna miał oszukać 80 osób

"Posiadam wiadomo co. Sprawdzone źródło. Tanio! Możliwość rat" – tak 25-latek z Poznania próbował sprzedawać w internecie "szczepionki na COVID-19". Ale handlował też konsolami do gier i pożyczkami bez zaświadczeń.

Policjanci z Poznania zatrzymali 25-latka, który oferował na jednym z portali ogłoszeniowych pożyczki bez zaświadczeń, konsole do gier i "szczepionki na COVID-19". Oczywiście wszystko to, jak zapewniał, w bardzo atrakcyjnych cenach.

- Mechanizm działania polegał na tym, że podejrzany pobierał zaliczki od zainteresowanych osób na poczet finalizowania umów kredytowych. W ten sam sposób próbował działać, wystawiając "szczepionk"i oraz elektronikę po bardzo korzystnych cenach – relacjonuje Maciej Święcichowski z biura prasowego wielkopolskiej policji.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO>>>

Mężczyzna oferował swoje usługi w internecieKMP Poznań

Poznaniak działał w ten sposób od 18 miesięcy. Regularnie zamieszczał swoje ogłoszenia, a z jego usług "skorzystało" 80 osób.  

- Posiadał kilka kont bankowych i mailowych, którymi się posługiwał, prowadząc swoją działalność. Oszukał w ten sposób blisko 80 osób na kwotę co najmniej 15 tysięcy złotych. 25-latek usłyszał zarzut oszustwa, za który grozi do ośmiu lat więzienia – dodaje Święcichowski.

25-latek wpadł w ręce policjiKMP Poznań

Autor:aa/gp

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: KMP Poznań

Pozostałe wiadomości