TVN24 | Poznań

Śmigłowiec LPR lądował przy markecie budowlanym

TVN24 | Poznań

Autor:
FC/gp
Źródło:
TVN 24 Poznań
Lądowanie śmigłowca LPR w Poznaniu
Lądowanie śmigłowca LPR w PoznaniuKontakt24
wideo 2/7
Kontakt24Lądowanie śmigłowca LPR w Poznaniu

W Poznaniu śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego lądował przy markecie budowlanym na Winogradach. Przyczyną miał być brak wolnych karetek. - Ratownicy przesiedli się do wozu straży pożarnej i udali się po pacjenta - podaje reporter Kontakt24, który nadesłał nagranie z akcji.

Do zdarzenia doszło we wtorek około godziny 13. Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego wylądował na parkingu marketu budowlano-ogrodniczego przy ulicy Murawa w Poznaniu.

"Ratownicy przesiedli się do wozu straży pożarnej i udali się po pacjenta. Pacjent został przetransportowany do śmigłowca i odleciał" – napisał ~olaf_stagun na Kontakt24. Na nagraniu, które dołączył, widać śmigłowiec, który odlatuje z parkingu.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Śmigłowiec zamiast karetki

O interwencję zapytaliśmy rzecznika poznańskiej straży pożarnej. - Nasza rola polegała na zabezpieczeniu lądowania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – przekazał tvn24.pl Michał Kucierski.

Z nieoficjalnych ustaleń portalu epoznan.pl wynika, że lądowanie śmigłowca miało związek z brakiem wolnych karetek. W zaistniałej sytuacji do jednej z mieszkanek osiedla Kosmonautów, która wymagała pomocy medycznej, wysłano Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Nie ma karetek. Do nagłych przypadków wysyłani są strażacy i śmigłowce LPR.

PRZECZYTAJ TAKŻE: "Pacjenci zalegają nam w karetkach, jeździmy z nimi po kilkaset kilometrów od szpitala do szpitala".

Autor:FC/gp

Źródło: TVN 24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt24

Pozostałe wiadomości