TVN24 | Poznań

Zażartowała, że w bagażu ma tylko bombę. Nie poleciała na wakacje

TVN24 | Poznań

Autor:
MAK/
tam
Źródło:
Nadodrzański Oddział Straży Granicznej, TVN24
Do zdarzenia doszło w porcie lotniczym w PoznaniuGoogle Earth
wideo 2/5
Google EarthDo zdarzenia doszło w porcie lotniczym w Poznaniu

71-latka podczas odprawy na lotnisku w Poznaniu powiedziała obsłudze, że "w swoim bagażu oprócz bomby nie ma nic więcej". I choć w jej walizce nie znaleziono materiałów wybuchowych, to kobieta do Chorwacji nie poleciała. Dostała też mandat.

Wszystko działo się w czwartek w Międzynarodowym Porcie Lotniczym w Poznaniu-Ławicy. - Gdy pracownik obsługi lotniska usłyszał z ust podróżnej wybierającej się do Dubrownika, że w bagażu poza bombą nie ma nic innego, natychmiast poinformował funkcjonariuszy Straży Granicznej - przekazała przekazała Joanna Konieczniak, rzecznik prasowy Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Funkcjonariusze szczegółowo skontrolowali 71-letnią kobietę. Jej bagaż obwąchał również pies wyszkolony do wykrywania materiałów wybuchowych. Niczego nie znaleziono.

Nie poleciała do Chorwacji i dostała mandat

- W rezultacie mogło okazać się, że był to jedynie żart wypowiedziany z powodu emocji towarzyszących podróży lotniczej, jednak podróżna nie przeprosiła za swoje słowa, jak to często bywa w takiej sytuacji, i nadal była zupełnie niewzruszona swoim zachowaniem - poinformowała Konieczniak.

Kobieta została ukarana mandatem w wysokości 500 złotych.

Samolot do Dubrownika odleciał bez opóźnień. Jednak bez 71-latki, która nie weszła na pokład maszyny. - Kapitan statku powietrznego nie zezwolił bowiem kobiecie na lot pilotowanym przez siebie samolotem - tłumaczyła rzeczniczka prasowa.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Autor:MAK/ tam

Źródło: Nadodrzański Oddział Straży Granicznej, TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock