TVN24 | Poznań

Jechała miejskim autobusem pod prąd. Przyznała, że pomyliła trasę

TVN24 | Poznań

Autor:
ww
Źródło:
PAP
Kierująca wjechała pod prąd w ulicę Lechicką w PoznaniuGoogle Earth
wideo 2/6
Google EarthKierująca wjechała pod prąd w ulicę Lechicką w Poznaniu

Kobieta, która prowadziła poznański autobus linii nr 178, w pewnym momencie pomyliła trasę. Chcąc naprawić swój błąd, popełniła kolejny: wjechała pod prąd w ruchliwą, dwupasmową ulicę Lechicką. - Zabezpieczamy zapis kamer monitoringu. Wszystko wskazuje na to, że pani otrzyma naganę i zostanie skierowana na szkolenia - przekazuje rzeczniczka Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Poznaniu.

Do pomyłki doszło w środę po godzinie 15. Do sieci trafił film, na którym widać fragment podróży autobusu. Nagrał go pieszy, który stał na kładce nad ulicą Lechicką. Film zaczyna się w momencie, w którym zielono-czarny, miejski autobus jedzie już lewym pasem trasy. Po prawej ma barierki, a po lewej sznur samochodów osobowych jadących w przeciwnym kierunku. Motocyklista i kierowcy aut nadjeżdżających z naprzeciwka po kolei zjeżdżają autobusowi z drogi. Po kilkuset metrach kierowca autobusu zwalnia i kierunkowskazem daje znać, że chce skręcić w prawo, na pasy ruchu ulicy Lechickiej, po których będzie już przemieszczać się prawidłowo.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W INTERNECIE >>>

Pomyliła trasę, za co przeprosiła pasażerów

Sytuację komentuje Agnieszka Smogulecka, rzeczniczka prasowa MPK Poznań. - Kierująca wjechała z ulicy Wilczak w Lechicką pod prąd – przyznała. Błąd popełniła więc przy Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego, czyli miejscu, w którym szkolą się wielkopolscy kierowcy.

Jak mówi rzeczniczka, kobieta pracuje w MPK od półtora roku. W swoim raporcie, który musiała sporządzić po środowej pomyłce, przyznała, że pomyliła trasę, za co przeprosiła wszystkich pasażerów.

- Zabezpieczamy zapis kamer monitoringu. Na ten moment wszystko wskazuje na to, że pani otrzyma naganę za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym i zostanie skierowana do ośrodka szkolenia na weryfikację wiedzy i umiejętności - kończy Smogulecka.

Autor:ww

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24