TVN24 | Poznań

Hałda śmieci na nadwarciańskich łąkach. Ktoś podrzucił tam opony, szyby i stare zderzaki

TVN24 | Poznań

Autor:
aa/
tam
Źródło:
TVN24
Poznań. Hałdy śmieci na nadwarciańskich łąkach (materiał z 16.01.2022)
Poznań. Hałdy śmieci na nadwarciańskich łąkach (materiał z 16.01.2022)FB - Straż Miejska w Poznaniu
wideo 2/7
FB - Straż Miejska w PoznaniuPoznań. Hałdy śmieci na nadwarciańskich łąkach

Bujna roślinność, siedliska ptaków i żab - to z tym w Poznaniu kojarzą się łąki nad Wartą. Nie wszystkim. Niedawno ktoś wybrał to miejsce na dzikie wysypisko śmieci. W pobliżu koryta rzeki wylądowały między innymi zużyte opony oraz zderzaki.

Straż miejska w Poznaniu otrzymała zgłoszenie dotyczące porzuconych śmieci na terenie łąk nadwarciańskich. Na miejscu okazało się, że w pobliżu koryta rzeki ktoś podrzucił opony, uszkodzone zderzaki, szyby samochodowe oraz inny plastikowe odpady. 

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Funkcjonariusze dokładnie przyjrzeli się odpadom. Niestety tym razem nie udało się znaleźć żadnych wskazówek świadczących o pochodzeniu tych śmieci.

- Strażnicy skontaktowali się z właścicielem gruntu, który należy do Państwowego Gospodarstwa Wodnego "Wody Polskie". Reakcja była natychmiastowa, teren został uporządkowany - poinformowała Anna Nowaczyk ze straży miejskiej w Poznaniu.

Ktoś porzucił śmieci w pobliżu koryta WartyFB- SM Poznań
Straż miejska: Do tej pory łąki nadwarciańskie kojarzyły się z bujną roślinnością i siedliskami ptakówTVN24

Pociągnęli do odpowiedzialności 115 osób

Za zanieczyszczanie lub zaśmiecanie miejsc dostępnych publicznie grozi mandat do 500 złotych. W 2020 roku poznańscy strażnicy usunęli prawie tysiąc dzikich wysypisk śmieci. Udało im się również zidentyfikować 115 sprawców. Każda z tych osób poza karą finansową musiała też ponieść koszty porządkowania i przekazania odpadów do utylizacji.

- Apelujemy do wszystkich, dla których ochrona środowiska naturalnego jest bezcenna - jeśli to tylko możliwe, zrób zdjęcie sprawcy, zapisz markę i numer rejestracyjny pojazdu, poinformuj straż miejską - podkreśla Nowaczyk.

Nie przechodź obojętnie

Straż Miejska oraz pracownicy magistratu przypominają, że o terenach wymagających uporządkowania w Poznaniu, mieszkańcy mogą informować poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej straży, telefonicznie - dzwoniąc na numer 986 oraz e-mailowo - pisząc na adres: sm@um.poznan.pl. Ponadto nielegalne wysypiska śmieci można również zgłaszać poprzez aplikację Smart City Poznań.

Autor:aa/ tam

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: FB- SM Poznań

Pozostałe wiadomości