Poznań

Poznań czeka na kibiców

Poznań


- Około 27 tys. kibiców z Irlandii, Chorwacji i Włoch bawi się w Poznaniu - oszacował Tomasz Stube, rzecznik prasowy Miejsko-Wojewódzkiego Sztabu Operacyjnego. Do miasta na czwartkowy mecz Włochy-Chorwacja ściągają grupy włoskich kibiców.

W ramach Euro 2012 w Poznaniu mecze na Stadionie Miejskim grają drużyny Chorwacji, Irlandii i Włoch. Włosi zagrają z Chorwacją w czwartek, zaś Irlandia z Włochami 18 czerwca.

- Po niedzielnym meczu Irlandia-Chorwacja kilkutysięczna grupa kibiców z Zielonej Wyspy odjechała z Poznania, głównie pociągami, do Gdańska. Obecnie w mieście może przebywać ok. 15 tysięcy irlandzkich kibiców, 12 tysięcy Chorwatów i 500 Włochów - powiedział.

Poznań czeka na Włochów

Jak poinformował Stube, Poznań spodziewa się w środę rano przyjazdu około pół tysiąca włoskich kibiców. - Taka grupa jedzie do stolicy Wielkopolski po niedzielnym meczu Włochy-Hiszpania w Gdańsku - podał we wtorek.

W Fan Camp Carlsberg przy Arenie pozostało ok. 950 Irlandczyków. Obecnie to miejsce ma około 800 wolnych miejsc noclegowych. Jest w stanie przyjąć ok. 2 tys. osób do strefy zabawowej.

Autor: par/mz/k / Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości