"Powoływali się na wpływy w sądzie i więzieniu". Agenci CBA zatrzymali w Poznaniu trzy osoby

Autor:
aa/gp
Źródło:
PAP
Temistokles Brodowski, rzecznik CBA o zatrzymaniach w Poznaniu
Temistokles Brodowski, rzecznik CBA o zatrzymaniach w PoznaniuCBA
wideo 2/3
Temistokles Brodowski, rzecznik CBA o zatrzymaniach w Poznaniu

Adwokat, właściciel prywatnej firmy oraz dyrektor jednej z dużych spółek - to osoby, które agenci CBA zatrzymali w Poznaniu w ramach śledztwa dotyczącego powoływania się na wpływy w sądzie i więziennictwie.

Rzecznik Centralnego Biura Antykorupcyjnego poinformował w czwartek o działaniach funkcjonariuszy w Poznaniu, gdzie zatrzymano trzy osoby. Miały się one powoływać na wpływy w sądzie i więzieniu. To poznańska adwokat, właściciel prywatnej firmy oraz dyrektor do spraw bezpieczeństwa prywatnego podmiotu gospodarczego.

- Agenci CBA przeszukali miejsca zamieszkania i pracy zatrzymanych i zabezpieczyli tam dokumentację. Trzy osoby zatrzymane przez CBA to element śledztwa dotyczącego m.in. powoływania się na wpływy w sądzie penitencjarnym oraz w jednym z podpoznańskich zakładów karnych - powiedział Temistokles Brodowski.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

- W zamian za korzyści majątkowe obiecywali więźniom pomoc w załatwieniu pozytywnych opinii do wniosku o warunkowe przedterminowe zwolnienie z reszty kary - dodał.

Jak zaznaczył Brodowski, śledztwo CBA prowadzone jest wspólnie z wielkopolskim wydziałem zamiejscowym departamentu ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu. - Sprawa ma wiele wątków i rozwija się - podkreślił rzecznik.

Autor:aa/gp

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: CBA

Pozostałe wiadomości