TVN24 | Poznań

"Przedszkole dla zwierząt" w ogrodzie zoologicznym

TVN24 | Poznań

Autor:
FC
Źródło:
TVN 24 Poznań
Poznań, Nowe Zoo: Trwa budowa przedszkola dla zwierząt
Poznań, Nowe Zoo: Trwa budowa przedszkola dla zwierzątPoznańskie Inwestycje Miejskie
wideo 2/6
Poznańskie Inwestycje MiejskiePoznań, Nowe Zoo: Trwa budowa przedszkola dla zwierząt

W poznańskim Nowym Zoo trwa budowa "przedszkola dla zwierząt". Obiekt powstaje w miejscu starej motylarni. Ma być gotowy jeszcze w tym roku.

Przedszkole dla zwierząt to jeden z projektów ogólnomiejskich wybranych do realizacji w Poznańskim Budżecie Obywatelskim w 2020 roku.

"Maluchy rodzące się w niewoli często potrzebują opieki człowieka. Bywają czasem odrzucone przez matki, maja utrudniony start w dorosłe życie z powodu swoich wad, kalectwa etc. To dla nich chcemy stworzyć miejsce do dokarmiania smoczkiem, miejsce do rekonwalescencji i rehabilitacji, swoiste miniambulatorium, zaplecze socjalne, gdzie przy wsparciu opiekunów przejdą do okresu niemowlęcego w życie dojrzałe w miarę samodzielne" - czytamy w projekcie, który zgłosiła radna Halina Owsianna.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Wyburzyli motylarnię

Obiekt powstaje w miejscu starego budynku motylarni. Ten został już rozebrany. - Na jego miejscu powstały już płyta fundamentowa nowego obiektu, instalacja podposadzkowa oraz ściany przedszkola. Trwa budowa dachu – mówi Magdalena Ras, dyrektor do spraw przygotowania i realizacji inwestycji w spółce Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Tereny wokół przedszkolaPoznańskie Inwestycje Miejskie

W przedszkolu dla zwierząt opiekę znajdą młode zwierzęta znajdujące się w szczególnych sytuacjach – na przykąłd odrzucone przez matkę bądź takie, którymi matka z różnych powodów nie może się zaopiekować. Powstające przedszkole ma stworzyć bezpieczne warunki do karmienia, przeprowadzania zabiegów weterynaryjnych, rekonwalescencji i rehabilitacji młodych podopiecznych. W nowym budynku powstaną boksy, dzięki którym ssaki drapieżne, zwierzęta kopytne i ptaki będą od siebie oddzielone, a także ambulatorium i specjalne pomieszczenie do karmienia.

Ściany budynku już stojąPoznańskie Inwestycje Miejskie

Odwiedzający ogród będą mogli podglądać przez szybę działania mające na celu ratowanie i odchowanie dopiero co narodzonych jego mieszkańców. Nowy obiekt będzie miał również pomieszczenie socjalne dla pracowników, zaplecze higieniczno-sanitarne oraz magazyn.

Autor:FC

Źródło: TVN 24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: Poznańskie Inwestycje Miejskie

Pozostałe wiadomości