Poznań

Powiedz, jak pomalować schody na Wildzie

Poznań

Ulepsz PoznańNajlepszy projekt pomalowania schodów przy ulicy Chwiałkowskiego wybrany zostanie 7 października

Do końca września można przesyłać projekty pomalowania schodów na ul. Chwiałkowskiego w Poznaniu. Najlepszą pracę poznamy 7 października. Zwycięski projekt wybiorą w głosowaniu internauci.

Przed kilkoma dniami Zarząd Dróg Miejskich w końcu zgodził się na pomalowanie schodów na Wildze.

- Po chwilach zwątpienia wywołanych decyzją ZDM-u, przy wsparciu mieszkańców, mediów oraz radnego Mariusza Wiśniewskiego, udało się namówić pana dyrektora Szukałę do zmiany decyzji w sprawie akcji pomalowania schodów przy ul. Chwiałkowskiego - cieszy się Paweł Głogowski ze stowarzyszenia Ulepsz Poznań.

Zgodę otrzymali w piątek, a w poniedziałek ogłosili konkurs na najlepszy projekt kolorowych schodów.

- Pomalowane mogą być tylko podstopnie schodów, a pierwszy i ostatni stopień musi być koloru żółtego. Dodatkowo, by zachować bezpieczeństwo starszych osób chcielibyśmy by przy barierkach, z obu stron, pozostał 0,5-1 metrowy obszar niezamalowany - przypomina Głogowski.

Malowanie w tym roku?

Swoje pomysły można przesyłać do 30 września na adres ulepszpoznan@gmail.com. Wszystkie przesłane projekty zostaną opublikowane na stronie ulepszpoznan.pl, gdzie do 7 października będzie można zagłosować na najciekawszy pomysł. Zagłosować można będzie tylko raz, na jeden z prezentowanych projektów.

- Mamy ogromną nadzieję, że zwycięski projekt uda nam się zrealizować jeszcze w tym roku. Zależeć to będzie jednak od oczekiwanej przez nas decyzji Wydziału Architektury i Urbanistyki UM, oraz stanu technicznego schodów - wyjaśnia Głogowski.

Nie ma kasy na remont

Zarząd Dróg Miejskich zasugerował, że schody powinny zostać naprawione przed pomalowaniem. Na gruntowny remont grupa nie ma jednak pieniędzy.

Ulepsz Poznań ma tylko dwa tys zł, które chce przeznaczyć na pomalowanie schodów łączących Górną i Dolną Wildę.

Autor: FC/par / Źródło: TVN 24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: Ulepsz Poznań

Pozostałe wiadomości