Poznań

Polska-Irlandia nie dla Poznania

Poznań

Zielono już było
Fakty TVNIrlandczycy bawili się na różne sposoby

Jeszcze przed zakończeniem EURO 2012 zakochani w irlandzkich kibicach Poznaniacy zaproponowali żeby rozegrać towarzyski mecz pomiędzy naszymi reprezentacjami. Na facebooku pomysł poparło 22 tys. osób. Polska i Irlandia faktycznie spotkają się na murawie tyle, że w Dublinie, a nie w Poznaniu.

Jeden ze współzałożycieli strony Poland-Ireland i profilu na facebooku, na którym po raz pierwszy padł pomysł ściągnięcie powrotem Irlandczyków do Poznania i rozegraniu meczu przy ul. Bułgarskiej, dziś załamuje ręce.

- Nie będzie możliwości zorganizowania tego meczu, także niestety straciliśmy entuzjazm i już dalej nie działamy w tym temacie- powiedział dla Faktów TVN Marciniak.

Wiedział – nie powiedział

Mieszkańcy Poznania zapytani na ulicy czy chcieliby powrotu Irlandczyków do miasta reagują w większości entuzjastycznie.

- Szkoda, że ten mecz Polska - Irlandia nie doszedł do skutku… dzięki wiadomo komu – powiedział poznaniak Tomasz Zienkiewicz nawiązując wyraźnie do prezesa PZPN Grzegorza Lato.

W podpisanym przez niego liście wysłanym do prezydenta Poznania czytamy:

„„(…) już przed finałowym turniejem EURO 2012 Polski Związek Piłki Nożnej podjął rozmowy z Irlandzkim Związkiem Piłki Nożnej w sprawie rozegrania meczu towarzyskiego w Dublinie na obiekcie Aviva Stadium w dn. 6 lutego 2013 r.”,

Pytany we wtorek przez Fakty TVN dlaczego mecz Polska-Irlandia nie odbędzie się w Poznaniu, Prezes Lato odpowiada w swoim stylu: „Ale proszę panią nic na ten temat nie mam, a dzisiaj tego. Grzegorz Lato. Pani puści mnie”.

Zróbmy Poznań w Dublinie

Prezydent miasta zachęca Poznaniaków do kibicowania naszej reprezentacji na murawie w Dublinie.

- Pewnie, że szkoda, ale tak to pewnie jest. Tez byłoby sympatycznie gdyby Poznaniacy wsiedli do samolotów, autobusów i pojechali dopingować polska drużynę w Irlandii - stwierdził Grobelny.

Nie poddaje się pani prezes Warty Poznań, która wciąż czeka na odpowiedz z Irlandii.

- Zwróciliśmy się z zapytaniem do klubu St. Patrick`s Athletic czy nie zechcieliby z Wartą Poznań rozegrać meczu towarzyskiego a żeby ściągnąć z powrotem do Poznania kibiców Irlandii, żeby przeżyć jeszcze raz tę wspólna zabawę - zapewnia Izabella Pyżalska-Łukomska.

Autor: ab/roody / Źródło: Fakty TVN

Źródło zdjęcia głównego: Strefa Kibica Poznań | G.Nelec

Pozostałe wiadomości