Poznań

Polska gra z Rosją, fabryki wstrzymują produkcję

Poznań

PAP/EPA | Grzegorz NelecCzy Lewandowski dziś również trafi do siatki?

Volkswagen Poznań planuje wstrzymanie produkcji w związku z meczem polskiej reprezentacji. 2,5 tysiąca pracowników fabryki obejrzy na zakładowym placu zmagania Polaków z Rosjanami. Z kolei pracownicy Bridgestone mogli wziąć dziś urlop wypoczynkowy.

Teren został specjalnie przygotowany do kibicowania, wyposażony w ekran i trybuny, by warunki do oglądania były optymalne. Prezes spółki Volkswagen Poznań Michael Kleiss zamierza towarzyszyć swoim pracownikom podczas zmagań biało-czerwonych, w koszulce z polskim orzełkiem.

80 volkswagenów mniej

- Liczymy na to, że również będziemy mogli zaplanować kolejne transmisje dla naszych pracowników. W końcu ile razy zdarza się, że w Polsce organizowana jest taka impreza – powiedział Michael Kleiss, prezes spółki Volkswagen Poznań.

Top nie jedyna fabryka, która ogranicza swoją produkcję w związku z Euro.

Niezbędne minimum

- Bridgestone Poznań uwzględnił Euro planując w te dni niższą produkcję i pozostawiając obsadę tylko na niezbędnych urządzeniach. Część pracowników ma dziś możliwość wzięcia urlopu wypoczynkowego, by obejrzeć mecz – zaznaczył Paweł Nowaczyk, kierownik ds. personalnych w firmie Bridgestone Poznań.

Piwa nie zabraknie

Na ulgowe traktowanie nie mogą liczyć pracownicy Kompanii Piwowarkiej, co wiąże się ze wzmożonym zapotrzebowaniem na piwo w szczycie piwnego sezonu.

Autor: mw/par / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: PAP/EPA | Grzegorz Nelec

Pozostałe wiadomości