TVN24 | Poznań

Policjantka nie dała szans uciekającemu motocykliście. Teraz czekają go spore problemy

TVN24 | Poznań

Autor:
gp
Źródło:
TVN24 Poznań
Policyjny pościg za motocyklistąLubuska policja
wideo 2/7
Lubuska policjaPolicyjny pościg za motocyklistą

Motocyklista wyprzedzał inne pojazdy pomimo linii podwójnej ciągłej, a następnie nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Próbował uciekać leśnymi ścieżkami, ale kierująca bmw policjantka nie dała mu żadnych szans.

W poniedziałek (22 lutego) zielonogórski patrol ruchu drogowego w składzie sierżant Justyna Roszkowska i sierżant Radosław Czerny zauważył kierującego motocyklem, który popełniał wykroczenia drogowe. Gdy zauważył, że chcą go zatrzymać, rzucił się do ucieczki. Jechał bagnistą leśną ścieżką. Policjantka kontynuowała pościg, aż wspólnie z kolegą z patrolu zatrzymali motocyklistę.

Chciał zmylić policjantów, nie udało sięLubuska policja

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Ucieczką zajmie się sąd

Motocyklista został zatrzymany po pościgu23.02. | Motocyklista wyprzedzał inne pojazdy pomimo linii podwójnej ciągłej, a następnie nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Próbował uciekać leśnymi ścieżkami, ale kierująca bmw policjantka nie dała mu żadnych szans. TVN24 Łódź

Kierującym był 28-latek. Odpowie za wyprzedzanie na podwójnej linii ciągłej, kierowanie pojazdem bez uprawnień do danej kategorii, brak badań technicznych i za zasłanianie tablicy rejestracyjnej.

Najpoważniejsze konsekwencje grożą mężczyźnie za popełnione przestępstwo – niezatrzymanie się do kontroli pomimo sygnałów dźwiękowych i świetlnych włączonych przez policjantów. Kodeks karny przewiduje za to przestępstwo karę od trzech miesięcy do nawet pięciu lat pozbawienia wolności.

Sprawa została skierowana do sądu, a nagranie z kamery policyjnego radiowozu będzie dowodem obciążającym kierującego.

Motocyklista próbował uciekaćLubuska policja

Autor:gp

Źródło: TVN24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: Lubuska policja

Pozostałe wiadomości