Poznań

Policja szuka sprawcy napadu

Poznań

TVN24 PoznańPolicjanci na miejscu zabezpieczyli ślady

Policja wciąż poszukuje mężczyzny, który w poniedziałek napadł na bank w Rogoźnie. Napastnik wziął za zakładnika 14-latka, którego sterroryzował nożem. Chłopcu na szczęście nic się nie stało, ale napastnik uciekł z łupem.

- Policja nadal poszukuje sprawcy napadu. Jest nim wysoki mężczyzna w wieku 40-50 lat, średniej budowy ciała. W dniu napadu był ubrany z ciemno niebieskie jeansy i ciemną kurtkę. Z miejsca zdarzenia odjechał samochodem marki Renault koloru srebrnego. – informuje sierż. Ewa Ochocka z Wielkopolskiej Policji.

Mają nagrania, ale nie pokażą

Prokuratura nie zezwoliła na udostępnienie mediom nagrań z monitoringu ze względów procesowych. Policja nie informuje z jaką kwotą pieniędzy zbiegł sprawca napadu. We wtorek radio Merkury podało, że mężczyzna ukradł 48 tys.

Do napadu doszło w poniedziałek o 15.30 w podpoznańskim Rogoźnie. Zamaskowany mężczyzna napadł na placówkę banku WBK przy ul. Poznańskiej. Za zakładnika wziął 14- letniego chłopca. Na szczęście uwolnił dziecko i uciekł z pieniędzmi nie robiąc nikomu krzywdy.

Autor: AB / Źródło: TVN24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Poznań