TVN24 | Poznań

"Stworzymy dla Was Najpiękniejszą Domówkę Świata". 26. Pol’and’Rock Festival w wersji wirtualnej

TVN24 | Poznań

Autor:
mjz/gp
Źródło:
polandrockfestival.pl,PAP
Ruszył 25. Pol`and`Rock Festival tvn24
wideo 2/7
tvn24Początek 25. Pol`and`Rock Festival w 2019 roku (wideo z 01.08.2019)

Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy poinformowała, że z powodu koronawirusa w Kostrzynie nad Odrą nie odbędzie się tegoroczny 26. Pol’and’Rock Festival, który był zaplanowany na przełom lipca i sierpnia. Zapowiedziała za to organizację wirtualnej odsłony imprezy. "Stworzymy dla Was Najpiękniejszą Domówkę Świata" - napisał w komunikacie prezes fundacji Jerzy Owsiak.

O decyzji dotyczącej festiwalu poinformował w poniedziałek prezes Fundacji WOŚP Jerzy Owsiak, który wyraził nadzieję, że w 2021 r. impreza odbędzie się już zgodnie z planem.

"To nie moment na zgrywanie bohaterstwa"

"Niestety, chwilowo pokonał nas wirus. Nie tylko nas, bo rzucił na kolana cały świat. Niewidoczny gołym okiem, nie podnoszący głosu, niewidzialny, niczym się niewyróżniający, a zapędził nas w kozi róg. Nie tylko sieje strach, ale wielu z nas odbiera zdrowie i życie. Tu nie ma mocnych, to nie moment na zgrywanie bohaterstwa, to nie czas na wymyślanie sztuczek" - napisał Owsiak.

"My w Fundacji po prostu z pokorą pochyliliśmy głowy, zakasaliśmy rękawy i kiedy tylko wirus do nas przywędrował, wzięliśmy się do pomocy, na jaką jest nas stać. Powiedzieliśmy sobie - wygramy i wszyscy razem pójdziemy na spacer! Trzymamy się tego zdania bardzo mocno" - dodano.

"Stworzymy dla Was Najpiękniejszą Domówkę Świata"

Szef WOŚP zapowiedział, że w terminie, w którym miał odbyć się tegoroczny festiwal w Kostrzynie nad Odrą, za pośrednictwem internetu odbędzie się wydarzenie "26. Pol’and’Rock 2020 online".

"Absolutnie nie chcemy Was w tych trzech dniach zostawić bez cudownej atmosfery naszego Festiwalu. Przecież jest to podziękowanie za Wasze zimowe wsparcie podczas Finału, jest to podziękowanie dla Was wszystkich za tworzenie społeczeństwa w pełni obywatelskiego i przepojonego wspaniałymi ideami. Dlatego w dniach 30 lipca - 1 sierpnia zapraszamy Was na całe trzy dni festiwalowego grania! Stworzymy dla Was Najpiękniejszą Domówkę Świata - internetowe spotkanie pełne miłości, przyjaźni i muzyki, z masą festiwalowych gości i dźwięków" - napisano w komunikacie.

Owsiak o pomocy fundacji WOŚP w walce z koronawirusem TVN24

Pol'and'Rock Festival

Pol'and'Rock Festival to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Jego 26. edycja była zaplanowana na 30 lipca - 1 sierpnia 2020 r. Organizatorem imprezy jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ten sposób pragnie podziękować polskiej młodzieży za jej zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP.

Autor:mjz/gp

Źródło: polandrockfestival.pl,PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24