Pokazy gotowania, zwiedzanie kuchni, zniżki: Noc Restauracji

http://nocrestauracji.pl/poznan.htmlNiektóre restauracje przygotowały warsztaty

Już w najbliższy piątek Poznań stanie się częścią pierwszej w Polsce i - jak twierdzą organizatorzy - w Europie Nocy Restauracji.

- Tworząc Noc Restauracji chcieliśmy zwrócić uwagę na świętną ofertę restauracyjną w Polsce i naszych fantastycznych kucharzy. Mamy się czym chwalić - wyjaśnia Hubert Gonera z Landbrand, organizator akcji.

Zniżki, pokazy...

Wszystkie restauracje, które biorą udział w akcji, będą w tę jedną noc otwarte nawet do godziny 4:00 rano.

- Ponadto możemy się spodziewać zniżek w wysokości 25-50%, a także specjalnie przygotowanych na tę okazję atrakcji - zdradza Gonera. Na gości czekać więc będzie m.in. pokaz technik grillowania na kamieniu z lawy wulkanicznej, pokazy barmańskie, nauka przygotowywania sushi.

...i kuchnia od kuchni

- Przy tej okazji chcemy także zwrócić uwagę uczestników na osobę szefa kuchni. Będzie można przypatrzeć się jego pracy, porozmawiać. To taka kuchnia od kuchni - zapowiada Gonera.

W tym roku restauracje biorące udział w akcji były wybierane przez organizację Landbrand, podczas kolejnych edycji będzie możliwość aplikowania przez wszystkich chętnych. - Chcielibyśy, aby kolejne Noce Restauracji obejmowały swoim zasięgiem całą Polskę, a w przyszłości - Europę - dodaje.

Zniżki dla łowców

Tegoroczna Noc Restauracji odbędzie się w Poznaniu, Białystoku i Gdyni. Lista restauracji, biorących w niej udział dostępna jest na stronie www.nocrestauracji.pl . Można z niej pobrać kartę "Nocnego łowcy", która będzie także dostępna w restauracjach. Karta może zostać wymieniona na rabatową, jeżeli będą się na niej znajdować pieczątki z trzech odwiedzonych miejsc.

Dzięki niej przez rok jej właścicielowi będzie przysługiwać 10-procentowa zniżka w restauracjach, które są uczestnikami tegorocznej edycji.

Autor: aw/kł//mz / Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: http://nocrestauracji.pl/poznan.html

Pozostałe wiadomości